אלה מלונות רשת אטלס, מהטובים יותר לטובים פחות

רשת מלונות אטלס

רשת מלונות אטלס מתמחה בניהול של מלונות בוטיק ויש לה כמעט 20 כאלה ברחבי הארץ, מחיפה דרך ירושלים, שדה התעופה בן גוריון, תל אביב ועד אילת. עיקר הפעילות והמצוינות של הרשת הוא באזור תל אביב, אבל גם בירושלים ישנה התקדמות בשנים האחרונות. בחיפה הרשת עוד מחפשת את דרכה ואילו באילת דרוש שיפור במלון הבודד שהרשת מחזיקה שם.

הבעלים של מלונות אטלס הם לסלי אדלר, מנכ״ל ואיש תיירות ותיק שפועל בתחום עוד משנות השישים וגם הקים את הרשת בשנת 1972 ושידרג אותה לקראת סוף שנות ה-80. יחד איתו מנהל את מלונות אטלס דני ליפמן, גם הוא שועל ותיק בתחום המלונאות בישראל.

מדי שנה רושמת הרשת כ-400 אלף לינות של תיירים ישראלים ולא ישראלים במלונות השונים, וזאת גם בעזרת מחלקת שיווק חזקה שמצליחה לייצר הזמנות בין היתר בעזרת קשרים טובים בענף התיירות. 

מחלקת השיווק של מלונות אטלס אחראית גם למבצעים המוצעים ללקוחות מעת לעת. נכון לזמן כתיבת שורות אלה מוצע מבצע בשם אמצע השבוע פעמיים כי טוב, 50% הנחה על לילה שני להזמנות באמצע השבוע. ההטבה הזו ניתנת לכל אחד ממלונות אטלס באופן שווה ובנוסף יש גם מבצעים יחודיים על חבילות ספא במלונות השונים.

באטלס מקפידים לבדל את המלונות זה מזה ולתת לכל אחד את האופי והייחודיות שלו וזאת כדי לא להפוך לעוד רשת מלונות רגילה, אלא לשמר את התחושה בוטיקית, האישית והאינטימית שמציעים המלונות הפזורים בארבע הערים שהרשת פועלת בהן. מתוך 19 מלונות אטלס, הפופולרי ביותר הוא מלון 65 הנמצא על שדרות רוטשילד תל-אביב, קרוב לרחוב אחד העם ולשנקין. מלון 65 הוא לא רק הפופולרי ביותר של אטלס מבחינת הזמנות אלא גם מתברג בין הטובים של הרשת בהקשר של ציוני אורחים ששהו בו. 

למרות זאת, המלון המצטיין ביותר של הרשת מבחינת חוות דעת של נופשים נמצא דווקא בנווה צדק וזהו מלון פבריק שהוא השני ברמת הפופולריות שלו מיד אחרי מלון 65 וככל הנראה הדוגמה הטובה ביותר של הרשת להישגים וליכולות שלה.

מלון ארטיסט

עוד גבוה בצמרת ממוקם מלון ארטיסט, גם הוא בתל אביב, קרוב לחוף הים ואחריו מלון ים בצפון תל אביב, באזור הנמל החדש וקרוב מאוד לטיילת. איתם בפיסגת הטבלה הוא מלון מלודי, עוד מלון עם הקפדה על עיצוב וגם כאן בחרו באטלס מלון שנמצא קרוב מאוד לקו החוף.

באטלס יודעים לזהות את הצדדים החזקים של אתרי הנופש השונים ומקפידים לנצל אותם (למעט פספוס קל באילת), בתל אביב למשל, הרשת כמעט לא בוחרת מלונות במרחק של ממש מהים. 

מלון 65 הוא הבא ברשימת המצטיינים של אטלס לפי חוות דעת של מבקרים ששהו בו ואחריו מלון שלום אנד רילקס. מרקט האוס שנמצא ביפו העתיקה ומביא את הקסם המיוחד של הדרום העמוק של תל אביב ממשיך את הרשימה ואחריו מלון סינמה המוכר שהיה בין הראשונים של הרשת ומזוהה איתה על ידי רבים. סינמה, הוא מלון עם הקשר של קולנוע וגם טרסה יפה שמשקיפה לכיכר המחודשת. 

לצד מלון סינמה של אטלס, עוד מלון בדירוג דומה הוא מלון ארתור.

נעבור לבירה. בעוד כל המלונות המצטיינים ביותר של הרשת נמצאים בתל אביב וקרוב לים, ללא יוצאי דופן, יש לרשת מספר מצומצם של מלונות בוטיק טובים בירושלים. באזור הטיילת ובן יהודה ממוקם מלון הרמוני ויחד איתו מלון נוסף שמצליח לשכנע את התיירים בירושלים לנסות אותו הוא מלון בצלאל

הנציג הצפוני הראשון של רשת אטלס הוא מלון ביי קלאב בחיפה, שכתבנו עליו בהרחבה כאן. ביי קלאב לא זוכה לציונים גבוהים כמו חבריו בתל-אביב או בירושלים אבל מציג אלטרנטיבה טובה למי שמחפש מלון בוטיק בחיפה.

בהמשך רשימת המצטיינים של מלונות אטלס אנחנו מגיעים שוב לתל אביב, עם מלון סנטר שיק ממש ליד מלון סינמה. אחרי סנטר שיק ממוקם מלון טל הקרוב לחוף.

את רשימת המלונות של הרשת סוגרים שני מלונות שנמצאים הרחק מאיזורי החוזקה של הרשת. האחד נמצא במיקום מיוחד בבאר יעקב וזהו מלון שדה התעופה בן גוריון. למרות שהוא לא מהמצטיינים בבדיקה של חוות הדעת, הוא דווקא פופולרי מאוד (השלישי מבין מלונות אטלס), אולי גם בזכות האתר המיוחד שבו הוא נמצא והתחרות הנמוכה, יחסית. השני ומי שסוגר את הרשימה הוא מלון נובה באילת שללא ספק טעון שיפור שכן הוא זוכה לציונים נמוכים יחסית למלון של רשת אטלס וסובל ממיקום וממתקנים שאינם מספקים את הסחורה.

בעוד האופציה האילתית בולטת בחוסר המצוינות שלה לעומת מלונות אטלס בתל אביב, אם אתם מחפשים מלון בוטיק באילת, אפשר לבדוק מחירים ומבצעים, אבל ללא ספק תל אביב היא הממלכה של רשת אטלס ושם כדאי להתחיל. 

השאירו תגובה