10% הנחה על הסיור הקלאסי בברלין, בעברית, עם קוד קופון PZCW6H92

איך להיכנס לברגהיין בעשרה צעדים פשוטים

להיכנס לברגהיין

מאת גיא גרוס

תמונת שער:  Some rights reserved by mlaiacker

תלמדו גרמנית

הסוד הראשון שנגלה לכם זה שבעוד ב-ווטרגייט מכניסים תיירים בקלות, בברגהיין יש העדפה ברורה לקהל מקומי, ולמה שלא תהיה בעצם? המטרה של הברגהיין היא לא להפוך לאבן שואבת לתיירים בליינים, אולי אפילו להיפך והמשמעות של זה היא שאם יוצאים מפיכם משפטים בגרמנית ברורה, אתם בעדיפות להיכנס. עכשיו רק נותר לכם לסדר את כל העניין הזה עם דאטיב, אקוזטיב וכו'

תאחרו קצת

יום שישי את יודעת יש בברגהיין מסיבה אבל אם את מגיעה לפני חצות, האנשים בכניסה יסתכלו עלייך בעין עקומה. מי שחי את העיר יודע שהלילה נפתח באחת או שתיים בלילה ולמקדימים לא תהיה תקווה.

חדלו קשקשת ברשת

נעמדתם בתור לברגהיין ואתכם עוד כמה ישראלים שמתרגשים לקראת הכניסה פנימה. השיחה ביניכם קולחת, פה ושם פרץ צחוק, פה ושם איזו כאפה שעפה. לצערכם את הברגהיין כבר לא תראו מבפנים, ולא בגלל שאנשי הברגהיין אנטישמיים אלא בגלל שהם יעדיפו לדחות קהל רעשני שחושב שהברגהיין זה עוד מקום, אחד מני רבים. זיכרו שאתם נבחנים כבר באופן שבו אתם עומדים בתור ובמעשים שלכם בזמן העמידה. סייג לכניסה, שתיקה.

אל תתחנפו

התחנפות יתר לאיש שצריך להחליט אם אתם נכנסים או לא, לא תזכה אתכם בנקודות זכות. גם לא שטרות של כסף, כרטיס אשראי או תמונת שלכם עושים סלפי עם אנגלה מרקל. תשמרו על הדיסטנס והדיסטנס ישמור על הסיכויים שלכם לעבור.

תשמרו על הכבוד שלכם

אם סורבתם אל תנסו את מזלכם מחדש. המשיכו הלאה ליעד הבאה ומנעו מעצמכם את הפאדיחה של להיות מסורב בפעם השנייה והשלישית. למרות התור הארוך והשעה הלילית המאוחרת לא תאמינו עד כמה הזיכרון של האנשים בכניסה לברגהיין מחודד. הם יזכרו את הפרצוף שלכם גם אם תחזרו בעוד שבוע. הכישלון בברגהיין רודף כישלון. אם אתם גרים בברלין, קחו לעצמכם חודש לחשוב על הטעויות שלכם לפני שתחזרו לסיבוב נוסף בתור.

עזבו את הטלפון

מיותר לציין שגם אם אתם בפנים, ממש בתוך הברגהיין זה לא אומר שתישארו שם עד סוף הלילה. מספיק שהסרתם את המדבקה ששמו על עינית הטלפון שלכם (בברגהיין אסור לצלם) ושמישהו הבחין בכם עושים את המעשה האסור ומצלמים את עצמכם או את המבקרים סביב כדי שתסולקו בבושת פנים. אולי יותר מבאס מלא להיכנס לברגהיין, זה להיכנס ואז לעוף. צלמו בדימיון במקום בטלפון, אלה תמונות חד פעמיות באמת.

תבואו חדשים

הגעתם למסיבה שיכורים מאיזו מסיבה אחרת? אין סיכוי שהברגהיין יקבל אתכם. את המסיבה הזאת אתם צריכים להתחיל כאן ולגמור כאן, בלי שותפים ובלי תוספות, ברור?

תלבשו שחור, בכל זאת

למרות שיש ויכוח אם השחור מכניס או לא, אין ספק שזהו הצבע הכי פחות בעייתי מבחינת הסלקטור בכניסה והסיכוי שלכם להתמזג בקהל סביב עולה באופן ניכר. כשאתם לא בולטים מדי בשטח, הסיכויים משתפרים. לכו על שחור מלא או לפחות הוסיפו שחור להופעה שלכם.

אל תתגודדו

אם אתם חושבים שהעובדה שיש לכם הרבה חברים וחברות מרשימה מישהו, יכול להיות, אבל לא את הברגהיין. כאן מעדיפים שתרעו בקבוצות קטנות, לא יותר משניים שלושה. אם אתם מקובצים כרביעייה, חמישייה וצפונה מזה, כנראה שתצטרכו להמשיך את הערב במקום אחר.

אל תנצצו

בעיקר לבנות שמנסות להיכנס פנימה מומלץ להפחית נצנוצים וזוהרים. הברגהיין הוא לא טקס קבלת פרסי הגראמי או האוסקר או you name it. שמרו על ההופעה הזוהרת שלכם למסיבה אחרת.

ברגהיין ברלין
some rights reserved Michael Mayer