איך אפשר לחסוך כשמזמינים צימר בצפון?

צימר בצפון

חופשה בצימרים בצפון היא אחת מסוגי החופשות הפופולאריות ביותר בקרב ישראלים רבים, כמו גם בקרב אינספור תיירים המגיעים מדי שנה לארץ מחו"ל, ומעוניינים לבקר בצפון ישראל מסיבות רבות ושונות. החופשה האולטימטיבית בצפון היא כזו בה מתארחים בצימרים מפנקים, בין השאר מכיוון שמדובר בדרך אירוח פסטוראלית ומקומית, כזו המאפשר ליהנות מהשקט והסגנון הייחודי של צפון הארץ בצורה אופטימאלית, הרבה יותר מאשר כאשר מתארחים בבית מלון גדול והומה אדם. בעוד פועלים בצפון כיום אינספור צימרים שונים המארחים מבקרים מהארץ ומהעלום לאורך כל השנה, האפשרויות רבות והמגוון רחב, מה שמאפשר גם לחסוך בהוצאות בחופשה בצפון, עבור מי שזה חשוב לו במיוחד. כיצד נוכל לחסוך בעת הזמנת צימרים בצפון ישראל?

לנצל את יתרונות התקופה והטכנולוגיה – השוואת מחירים מקוונת

כמובן שהדרך העיקרית בה מרבית האנשים והנופשים מחפשים ומזמינים כיום צימר היא באמצעות האינטרנט. כמו רוב המוצרים והשירותים האחרים שאנחנו מעוניינים לרכוש, רבים מאיתנו פונים קודם כל אל האינטרנט על מנת למצוא את מבוקשנו גם כשהמוצר/שירות בו אנו מעוניינים הוא סוף שבוע בצימר בצפון. האינטרנט מכיל כיום פחות או יותר את כולם, ובכלל זה גם את רובם המכריע של בעלי הצימרים ומקומות האירוח, וניתן בקלות לעבור על רבים מהם, להתרשם מתמונות ומשאר המידע המפורט בנוגע לאותו צימר וכו'.

אך בדיוק מכיוון שהכל קיים וזמין כיום ברשת, חשוב לנצל עובדה זו גם לצורך מציאת העסקה הטובה ביותר מבחינתכם, וזאת על ידי ביצוע השוואת מחירים מקוונת. ניתן למצוא אתרים המתמחים ספציפית בהשוואות מחירים עבור צימרים בצפון (או באזורים אחרים של הארץ), ועל ידי השוואה מסוג זה תוכלו לקבל תמונה מפורטת יחסית של האפשרויות העומדות בפניכם. השוואת מחירים מקוונת תאפשר לכם לסרוק כמות גדולה של צימרים ומקומות אירוח שונים, להשוות ביניהם מבחינת המחיר ומה שיש להם בדיוק להציע, וכך למצוא את הצימר האולטימטיבי מבחינתכם בהתחשב בכל השיקולים הרלבנטיים.

צימר בצפון
צימר בצפון. צילום: ארנולד בר

למצוא צימרים מקטגוריה מתאימה – צימרים המיועדים למשפחות או לזוגות

במקרים רבים ניתן למצוא צימרים בצפון המיועדים ספציפית לאירוח משפחות וקבוצות גדולות יחסית, או לחילופין – לאירוח זוגות. במידה ואתם מחפשים צימר לזוג, צימרים המותאמים בדיוק לשני אנשים יהיו כמובן זולים יותר מצימרים המותאמים למשפחות או קבוצות. גם במקרה ההפוך, בו אתם מחפשים אחר צימרים בצפון עבור חופשה משפחתית, חופשה של כמה משפחות יחדיו או חופשה קבוצתית מסוגים שונים, מציאת צימר אשר הקיבולת שלו מותאמת לכמות גדולה יחסית של אורחים עשויה לחסוך עבורכם לא מעט כסף. לדוגמה, צימר אחד גדול המיועד למשפחה שלמה יהיה לרוב זול יותר מאשר כמה צימרים קטנים המותאמים לזוגות אותם תשכרו יחדיו על מנת להכיל את כל המשפחה. בנוסף, צימרים משפחתיים או קבוצתיים (דוגמת וילות או צימר המכיל מספר חדרים שונים) מספקים אווירה נעימה ואטרקטיבית יותר לחופשה משפחתית/קבוצתית, לעומת האפשרות השנייה של שכירת כמה צימרים קטנים יותר יחדיו. במקרה זה כל שניים או שלושה אנשים יהיו בחדר משלהם ולא בהכרח תיהנו מסלון, מטבח ופינת אכילה משותפים.

לתכנן כמה שיותר זמן מראש

וכמובן שבדומה לענפים רבים אחרים בעולם התיירות, גם במקרה של צימרים בצפון הארץ אחת הדרכים הבטוחות ביותר לחסוך בהוצאות היא לנסות ולהזמין את הצימר כמה שיותר שזמן מראש. במידה ואתם מתכננים על חופשה משפחתית בפסח או בקיץ – נסו להזמין את הצימרים כמה חודשים טובים מראש, אפילו עוד בעונת חגי תשרי. במידה ואורחים אמורים להגיע אליכם מחו"ל ואתם מעוניינים לצאת איתם לכמה ימים בצימרים בצפון – חפשו והזמינו את הצימרים ברגע שאתם סוגרים עם האורחים תאריכים. אל תתמהמהו שכן המתנה יכולה לעלות לכם הרבה יותר, או לגרום לכם לפספס את הצימרים השווים באמת והאטרקטיביים ביותר, אשר לרוב נתפסים זמן רב מראש.

לסיכום, צימרים בצפון מהווים את אחד ממוקדי המשיכה התיירותיים החזקים ביותר בעולם התיירות הישראלי, ומסיבות טובות ומובנות. בעוד חלק מהצימרים של צפון הארץ עלולים להיות יקרים יחסית, לפחות בתקופות מסוימות של השנה, ניתן בהחלט לחסוך בהוצאות ולהשיג גם צימרים במחירים אטרקטיביים יחסית. רק כדאי להיזכר מספיק זמן מראש, ולחפש את הצימר אשר באמת מתאים ביותר לצרכיכם.

השאירו תגובה