אל תעמדו בתור. דלגו ישר לאטרקציה שמעניינת אתכם: מוזיאונים מוזיאון הלובר, מוזיאון ד׳אורסה, מרכז פומפידו, אטרקציות איקוניות מגדל אייפל, ארמון וורסאי, שער הניצחון, שאנז אליזה, קתדרלת נוטרדאם פארקי שעשועים דיסנילנד פריז סיורים פרטיים וקבוצתיים סיור פרטי בשכונת מונמארטר, סיור קולינרי בשכונת לה מארה, סיורים בפריז בעברית, סיור סגווי בפריז, סיור בהדרכה עצמית באופרה גרנייה, סיור עצמי בסנט שאפל סדנאות ושיעורים הכנת מקרונים, איך עושים באגט? חוויות מקומיות שייט על הסיין, מולאן רוז׳, מוזיאון השעווה ספורט ביקור באיצטדיון סטאד דה פראנס הנחות פס למוזיאונים של פריז, אוטובוס תיירים הופעות מופעים קרובים בפריז

נספח מיוחד

איפה ללון בפריז?

מגדל אייפל

כשצרפת חגגה מאה שנים למהפיכה הצרפתית הוקם מגדל הברזל המפורסם ביותר בעולם. אז היה מי שחשב שמדובר ביצירה המכוערת ביותר שפריז היתה יכולה להציב במרכזה, אבל אלכסנדר-גוסטב אייפל, המתכנן, לא נעלב יותר מדי אלא עמד וסיפר בגאווה על הבייבי שלו, מפלצת מתכת שבנויה מ -18,000 חתיכות ברזל ששני מיליון וחצי מסמרים מיוחדים מחברים ביניהן. עד להקמת האמפייר סטייט בילדינג בניו יורק, האייפל היה גם המבנה האיקוני הכי גבוה.

לכם כמבקרים, יעניין לדעת, חוץ מהעניין הפעוט שזהו כנראה האתר התיירותי הכי פופולרי בעולם, שישנם מפלסים שונים שאליהם ניתן לעלות. למפלס הראשון תצטרכו לטפס 360 מדרגות או לקחת מעלית ולאחר שתגיעו תוכלו להתרווח במסעדה, להיכנס לחנות מתנות, לשבת בקפיטריה או סתם להתפעל מהנוף המרשים (כן, יש גם שירותים).

מגדל אייפל

המפלס השני יחייב אתכם לטפס עוד 344 מדרגות או שוב, לפחות ספורטאים שביניכם, להסתפק במעלית. מבחינת שירותים, ההיצע במפלס הנ״ל דומה, אבל הנוף מציע קצת יותר: הלובר, נוטרדאם ועוד. גם המסעדה במפלס השני היא מסעדת מישלן.

המפלס העליון, הפסגה עבור התיירים (המגדל עצמו גבוה מהמפלס השלישי) דורש כניסה למעלית והיתר שמור לטובת מצלמת הטלפון שלכם. ככה זה נראה מגבוה:

ואיך מגיעים למגדל אייפל?

במטרו: קו מספר 6 אל Bir-Hakeim או Trocadéro או קו מספר 9 לכיוון Trocadéro
RER: קו C אל Champs de Mars
אוטובוסים: קווים 42, 69, 82 או 87 לכיוון Champ de Mars או קווים 22, 30, 32, 63 או 72 לכיוון Trocadéro
לביקור במגדל אייפל ניתן להוסיף מגוון סיורים מודרכים, באנגלית. הנה כמה אפשרויות לכרטיסים עם סוגי הדרכה שונים, כאלה שיעזרו לכם להכיר ולהבין טוב יותר את הסיפור של המבנה המונומנטלי הזה.

כרטיסים למגדל אייפל וסיורים נוספים

אתר רשמי של מגדל אייפל

מלונות מומלצים באיזור מגדל אייפל >> Elysées Union >> Hôtel Le Beaugency >> Gavarni >> Grand Hôtel Lévêque

מוזיאון הלובר

מהחשוב במגדלים אנחנו עוברים לחשוב בארמונות. הכניסה למוזיאון הלובר, במתחם שהיה פעם ביתם של מלכי צרפת, הינה דרך פירמידת זכוכית שתוכננה אי שם בראשית המאה העשרים. כמות היצירות האמנותיות שמוצגות בלובר כל כך גדולה שלא ניתן לכסות אותם ביום אחד, וגם לא במספר ימים, אבל אם תאמצו את הטיפ שלנו להתרכז בגלריה כלשהי או בסגנון כלשהו, תוכלו להפיק את המיטב.

יש מי שמגיע ללובר רק כדי לראות את המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י, יצירה שצוירה בין השנים 1503-1505 אבל מלבדה תמצאו גם יצירות רבות אחרות שאפשר לדבר עליהן רבות. בדומה לאייפל, אבל ביתר שאת, מומלץ מאוד לקחת סיור מודרך, כזה שיעזור לכם להגיע מייד אל היצירות הבולטות ולקבל הסברים מפורטים ורקע שיכניסו אתכם עמוק לתוך הסיפור.

הלובר מוקף בצד אחד בג'רדן דה טוילרי, פארק מהיפים בפריז, עם עצים, פסלים ספסלי ישיבה, בתי קפה, מסעדות והרבה נוף מרענן וגם לשם כדאי להגיע.

כתובת: Musée du Louvre, Rue de Rivoli, 75001 Paris
איך להגיע: מטרו: Palais-Royal Musée du Louvre או תחנת Pyramides

כרטיס כניסה מתוזמן ללובר, החל מ- 20 אירו.

אתר רשמי: https://www.louvre.fr/iw

סוגי כרטיסים ללובר, עם או בלי הדרכהֿ

למשפחות עם ילדים כדאי לבדוק סיור פרטי באנגלית שמבטיח גם דילוג על התור. 130 אירו לשעתיים עד שלוש של חוויה מגבשת ואמנותית. ולשמחתנו יש גם סיור מומלץ בעברית.

חולמים אמנות גם בלילה? נסו מלונות מומלצים בקירבת איזור מוזיאון הלובר.

מוזיאון הלובר בפריז
מוזיאון הלובר בפריז

>>>

עם הילדים בפריז? מגוון סיורים בעברית המיועדים לילדים ובני נוער, כולל סיורי טעימות ומאפיות. לפרטים.

>>>

דיסנילנד בפריז

אם תשאלו את הילדים במשפחה, פריז היא לא רק מונומנטים, גלריות ומוזיאונים. היא קודם כל ובעיקר מקום שבו אפשר למצוא את פארק השעשועים דיסנילנד, פריז.

כרטיס כניסה לפארק שפתוח כל יום מהשעה 10:00 בבוקר עד 23:00 (אולפני וולט דיסני שמהווים פארק נפרד, פתוחים רק עד 19:00), מאפשר לכם לקפוץ ישר לתוך החוויה המשפחתית בעזרת 50 אטרקציות שמחכות לכם בפנים. הכניסה לאולפני וולט דיסני כוללת תוספת מחיר לכרטיס. כרטיס הכניסה על פי רוב אינו כולל משקאות ואוכל שנמכרים בשטח.

פארק דיסנילנד פריז אינו נמצא בתוך העיר אלא כ- 32 קילומטרים ממזרח לפריז אבל אפשר להגיע אליו למשל ברכבת. רכבות יוצאות לכיוון מדי 10 דקות וזמן הנסיעה 35 דקות בלבד.

כרטיס כניסה ליום אחד

בעוד כרטיס הכניסה ליום אחד הוא המוצר הפופולרי ביותר של דיסני פריז ועולה כ- 59 אירו יש גם כרטיס יקר יותר שנקרא הכרטיס הגמיש והוא מאפשר לכם לבחור בין פארק דיסני פריז לפארק אולפני וולט דיסני או אפילו לשלב את שניהם יחד. כרטיס אחר מסוג מולטי יאפשר לכם לחזור לדיסני במשך מספר ימים, וגם כאן תוכלו לשלב בין אותם שני פארקי דיסני שפועלים בפריז.

לפרטים

רוצים לקרוע את דיסני פריז? מצאו מלון מומלץ ליד פארק השעשועים.

דיסנילנד פריז
דיסנילנד פריז

מוזיאון ד'אורסה

המוזיאון פתוח מידי יום מהשעה 9:30 עד 18:00 וביום חמישי עד 21:45. אם אתם בעניין של ציירים אימפרסיוניסטים כמו מונה, דגה, מאטיס וחבריהם, זה המקום שאתם צריכים לבקר בו. גם היצירה סטארי נייט של ואן גוך מחכה לכם פה.

התורים בכניסה למוזיאון עשויים להתארך וישנם כרטיסים מסויימים המבטיחים שתוכלו לדלג עליהם ולבלות יותר זמן עם הציירים והציורים שאתם אוהבים. מי מכם שמצוי בתוך עולם האמנות יוכל גם להבדיל בין אוספים אימפרסיוניסטים, פוסט אימפרסיוניסטים ועבודות ארט-נובו.

מוזיאון ד׳אורסה
מוזיאון ד׳אורסה

כניסה C למוזיאון שמורה למחזיקי הכרטיס. רק תצטרכו להציג את הרכישה שלכם על הטלפון. גם כאן כמו בלובר, לא ניתן לדלג על הבידוק הביטחוני ובמוזיאון ד'אורסה, בכניסה לתערוכות עצמן אין דילוג על התור.

כרטיס כניסה ליום שלם

מרכז פומפידו

מרכז פומפידו הוא הספריה הציבורית והמוזיאון לאמנות מודרנית של פריז שלידו גם כיכר גדולה שבה נערכים מופעי רחוב רבים. חוץ מהעובדה שתמצאו כאן אוסף גדול של אמנות עכשווית אירופאית עם מאסטרים כמו פיקאסו, קנדינסקי מאטיס ואחרים גם המבנה עצמו מבפנים ומבחוץ נחשב בעבר ואולי גם כיום לרדיקלי מבחינה ארכיטקטונית

הקומה העליונה של מרכז פומפידו משקיפה על מגדל אייפל כמו גם על קתדרלת נוטרדאם המשתקמת. זה המקום בשבילכם אתם רוצים להשקיף על העיר, להצטלם ולהתרגש מהמראה של גגות העיר. חוויה מרשימה בהחלט.

ביקור יאפשר לכם בחינה מקרוב של הבניין שכאילו נבנה אינסייד – אאוט וזה כולל את כל מערכת הצינורות והכבלים. את הסיור כדי להתחיל מהקומה העליונה שם תמצאו את כל ה-איזמים כמו הפוביזם, האקספרסיוניזם, הקוביזם, הדאדאיזם והסוריאליזם.

חלק מהכרטיסים מאפשרים כניסה למרכז פומפידו וגם גישה אל קומת הגג אבל לא לתערוכות המתחלפות.

כרטיס לתערוכות הקבועות והמתחלפות במרכז פומפידו

מרכז פומפידו בפריז
מרכז פומפידו בפריז

>>>

עם הילדים בפריז? מגוון סיורים בעברית המיועדים לילדים ובני נוער, כולל סיורי טעימות ומאפיות. לפרטים.

>>>

ארמון וורסאי

האטרקציה הבאה שלנו בפריז היא לא פחות מאשר ארמון ורסאי. זוהי אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בצרפת ובימים אלה עוברת שיפוץ בקנה מידה גדול ובסכומי עתק (עתיד להסתיים בשנה הבאה). 700 חדרים מחכים לכם, 67 גרמי מדרגות ואינסוף פריטי אמנות.

בתוך הארמון תוכלו לראות בין היתר רהיטים בסגנון בארוק מהמאה ה-18 ולהתרשם מהמבנה שהוא אתר מורשת עולמי של אונסקו. גם אולם המראות המרשים נמצא פה וגם… מאות דונמים של גינות מטופחות.

הארמון שנבנה במאה ה-17 הוא מקום טוב לדמיין שאתם מלכים בעצמכם. מה שהחל את דרכו לדרכו בתורה כמבנה לבנים צנוע של לואי הארבעה עשר ולאט לאט גדל למימדים הנוכחיים והעצומים. זה גם המקום שבו נחתם חוזה ורסאי בסוף מלחמת העולם הראשונה.

הארמון פתוח מידי יום מהשעה 9:00 עד 18:30 ובימי שני הוא סגור.

סיור מודרך כולל דילוג על התור

כרטיס כניסה לארמון ולגנים כולל מדריך שמע

להרגיש מלכים בזמן החופשה: מלונות מומלצים בקירבת ארמון ורסאי

ארמון וורסאי בפריז
ארמון וורסאי בפריז

>> לחובבי הספורט שביניכם: כרטיסים ולוח משחקים של קבוצת פריז סן ז׳רמן >>

שער הניצחון

אז היינו בלובר, במגדל אייפל ובארמון ורסאי ואיך נוכל לעזוב את פריז בלי לבקר בשער הניצחון. שער הניצחון הוא הוורסיה הניאו קלאסית המרפררת לשערי ניצחון הרומאים כמו שער טיטוס ברומא. הגובה של הגרסה הצרפתית 50 מטרים וממנו תוכלו לראות את השדרות היפות של פריז נפרשות לכל כיוון.

נפוליאון בעצמו הוא זה שהזמין את השער אחרי הניצחון שלו באוסטרליץ אך השער הושלם רק לאחר מותו. קבר החייל האלמוני נמצא למרגלות השער לזכרם של 1.3 מיליון צרפתים שנהרגו בזמן מלחמת העולם הראשונה.

284 מדרגות בדיוק יביאו אתכם עד לפסגת השער וכאן שלא כמו מגדל אייפל אין שום מעלית שתחסוך לכם את המאמץ.

כדי להגיע לשער הניצחון אל תנסו לחצות את הכיכר דרך התנועה. יש לקחת את הנתיב התת קרקעי שיוצא משדרות שאנז אליזה.

כרטיס אל מפלס הגג, ללא תור

מלונות בוקינג בקירבת שער הניצחון

שער הניצחון
שער הניצחון

קתדרלת נוטרדאם

הגענו קרוב לרובע הלטיני אל המרכז הגיאוגרפי של פריז ההיסטורית. כאן היתה בעבר התיישבות רומית וכאן גרו גם מלכי צרפת. באמצע המאה ה-12 הקימו המלך לואי התשיעי והבישוף מוריס דה סולי את הקתדרלה, או נכון יותר התחילו בהקמתה שכן תהליך הבנייה ארך רק 150 שנה. זמן הבנייה התארך כל כך עד שהסגנון הגותי שבו נבנתה השתנה והתוספות המאוחרות יותר, כמו החזית המערבית, כבר נבנו בסגנון הגותי השונה.

גלריית המלכים מעל לפתח החזית המערבית מגיעה עם הרבה מאוד פרטים שמעניין להסתכל עליהם. תמצאו שם דמויות מגולפות שמייצגות את מלכי צרפת. בפנים, מחכה חלל עצום ומרשים המואר דרך חלונות ויטראז׳, כולל חלון הוורדים המפורסם ובו לא פחות משמונים סיפורי תנ״ך.

כידוע החלל הפנימי סגור בימים אלה לציבור לצורך שיקום הקתדרלה ויצובה, עבודה שתסתיים בשנת 2024 אז תיפתח הקתדרלה מחדש.

כתובת: Cathédrale Notre-Dame de Paris, 6 Parvis Notre-Dame-Place Jean-Paul II, 75004 Paris

מטרו: Cité או תחנת Saint-Michel Notre-Dame

>>>

עם הילדים בפריז? מגוון סיורים בעברית המיועדים לילדים ובני נוער, כולל סיורי טעימות ומאפיות. לפרטים.

>>>

שאנז אליזה

עד המאה ה -17 זאת היתה אדמת ביצות אבל מאז, או נכון יותר, קצת מאוחר יותר, הפכו אלה לשדרות המפורסמות ביותר באירופה ואולי בעולם כולו. החלק התחתון של השאנז אליזה, זה הגובל בכיכר הקונקורד, כולל פארק גדול, גן הג'רדן דה שאנז אליזה ומוזיאון האמנות Petit Palais. החלק העליון, המגיע עד לשער הניצחון מלא בחנויות יוקרה, בתי מלון, מסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע ותיאטראות.

מלונות מומלצים באיזור השאנז אליזה

מלונות באיזור גן הג׳רדן דה שאנז אליזה

שייט על הסיין

צאו לשייט על נהר הסיין שמתחיל למרגלות מגדל אייפל. גלשו מתחת לגשרים של פריז והתפעלו מרצף של מונומנטים יפים לאורך נתיב המים בזמן שאתם מאזינים להסברים על פריז ועל האטרקציות שאתם חולפים על פניהן. במהלך השייט עוברים ליד מגדל אייפל, נוטרדאם, הוטל דה ויל, הלובר ועוד.

אפשר גם לצאת לשייט בלילה לנקודת מבט רומנטית יותר על עיר האורות.

מדריכי שמע זמינים ב-14 שפות ומספקים הסברים על פריז וההיסטוריה, המונומנטים והארכיטקטורה שלה. מדריך האודיו זמין דרך הסמארטפון על ידי התחברות ל-Wi-Fi על הסיפון. משך השייט, כשעה.

כרטיסים, החל מ- 15 אירו ניתן לרכוש כאן.

למי שמחפש מפגש משמעותי יותר עם העיר דרך שייט על הסיין, אפשר לנסות את חווית ארוחת שלוש מנות שאורכת שעה וחצי עד שעתיים ועוולה כשבעים אירו לאדם. לפרטים

ואפשר גם לנסות שייט בזמן השקיעה, כי פריז + שקיעה + סיין זה שילוב שעשוי לעבוד גם עליכם. לפרטים

כל אפשרויות השייט על הסיין

שייט על הסיין
שייט על הסיין

סיור הליכה פרטי במונמארטר

גלו את מונמארטר בסיור רגלי מודרך ופרטי בשכונה האמנותית המפורסמת של פריז. בואו לראות את המקומות שאסור לפספס בזמן שהמדריך יספר לכם כל מה שהוא יודע על השכונה. בסיור תעברו ליד מקומות איקוניים כמו הסאקרה-קר, הבזיליקה המפורסמת והמשואה הלבנה הנוצצת של פריז בראש הגבעה הגבוהה ביותר שלה. תטיילו אל Place du Tertre, כיכר בית לאמנים ביום וחיי הלילה של מונמארטר לאחר שקיעת השמש.

כמובן שלא תחמיצו את מקום הקברט המפורסם ביותר של פריז, המולן רוז'. תשמעו על מקום הולדתו של ריקוד הקן-קאן ועל המקום הישן של טולוז לוטרק, כפי שניתן לראות בסרט המפורסם משנת 2001. תגלו את השכונה הבוהמית שסיפקה השראה לאמנים כמו ואן גוך, פיקאסו ודאלי וגם היתה בית לקלאסיקות פולחן כמו הסרט אמלי.

הסיור באנגלית. עלות, כמאה אירו למשתתף.

להצטרפות

חדש! סיור בעברית במונמארטר

יש גם גירסה קבוצתית זולה יותר שעולה שליש מחיר וכוללת צ׳ופר, קרואסון מתישהו לאורך המסלול.

להצטרפות

למי שמעוניין לגלות את השכונה דרך הטעמים שלה, כדאי לבדוק סיור שמשווק על ידי חברת viator ונקרא הטעם של מונמארטר. בסיור הזה מובטח שתדגמו מעדנים כמו קרואסונים ואקלרים בקונדיטוריה מקומית, תהנו מטעימה מודרכת של גבינות שונות בפרומא'רי ותקנחו בשוקולדרי קלאסי. מתוכננת גם עצירה בבולנג'רי, שם תלמדו את הדרך הנכונה לאכול בגט בצרפת.

עלות, כמאה אירו למשתתף.

להצטרפות

מלונות מומלצים באיזור מונמארטר

שכונת מונמארטר בפריז
שכונת מונמארטר בפריז

סיור הליכה קולינרי בשכונת לה מארה: גבינות, יין ומעדנים

Le Marais הוא המקום המושלם לסיור אוכל אותנטי ומענג. בעוד בלוטות הטעם שלכם נהנות מהטעמים, העיניים שלכם יכולות להתענג על בתי הקפה החמודים של השכונה היפה הזו, גלריות אמנות מעניינות, חנויות יוקרה וארכיטקטורה ייחודית. המומחה והמדריך המקומי שלכם לאוכל ייקח אתכם הרחק מהמסלול המוכר של הרובע הידוע הזה כדי לגלות את האווירה של שוק אותנטי מלא במוצרים טריים ופנינים קולינריות אחרות החבויות ברחובות הצרים והתוססים.

תוכלו לטעום גבינות צרפתיות טריות המוגשות על בגט פריך בשילוב עם יין, בשר חזיר ושרקוטרי, מאפים נדיבים, שוקולדים טעימים ועוד הרבה מעדנים מתוקים ומלוחים. היכנסו לחנויות האהובות על הפריזאים, הרגישו כמו מקומיים ולמדו יותר על אורח החיים הפריזאי. אל תתביישו לנצל את מדריך הסיור שלכם כדי לשמוע ממנו כמה שיותר סיפורים מעניינים על אמנות קולינרית צרפתית ועל שכונת מארה הנפלאה.

להצטרפות

חדש! יש גם סיור בעברית

סיור באורך שלוש שעות וחצי שכולו אוכל ויין ומשווק על ידי חברת viator זוכה גם הוא לפופולריות. סיור זה באנגלית בלבד.

להצטרפות

ואם אתם רוצים להתענג על השכונה הזאת גם לפני ואחרי הסיור, הנה כמה מלונות מומלצים בלה מארה שכדאי להכיר, כולם בשטח השכונה.

סיור קולינרי בשכונת לה מארה פריז
סיור קולינרי בשכונת לה מארה פריז

סיור בעברית בפריז

גם בפריז תוכלו ליהנות מהעובדה שיש לא מעט ישראלים שקבעו בה את ביתם ולצאת לטיול עם מדריך מקומי. שלא כמו בברלין ואפילו ברומא שבהן יש היצע של סיורים קבוצתיים בעברית, כאלה היוצאים בימים ובשעות קבועות, כאן בפריז הכיוון הוא יותר של סיורים פרטיים.

בין השמות הפופולריים, שוקי ספטקור שמטייל עם ישראלים בפריז כבר שלושים שנה, עמית רופא שעושה את אותו הדבר ״רק״ 15 שנה, יהודית מרמלשטיין הותיקה וגם שמות חדשים כמו שף דורון ספקטור שישמח לקחת אתכם לסיור קולינרי או להזמין אליו הביתה לארוחת שף ושרון היינריך שהפכה לשם מבוקש וגם אצלה מדובר בסיורים קולינריים בעיקר.

בנוסף למדריכים הפרטיים, שתי חברות סיורים פועלות בעיר, סיטיול המציעה סיור עם מדריך מקומי ודובר עברית וארטרנטיב שמתאימים יותר למי שמחפש את הצד האמנותי של העיר ורוצה לגלות כמה שיותר בעזרת מדריכה פרטית או בקבוצה.

עלות הסיורים החל מכמה עשרות אירו לקבוצתיים (אם הצלחתם למצוא) וכמה מאות אירו לפרטיים.

רשימת סיורים ומדריכים בפריז

>>>

עם הילדים בפריז? מגוון סיורים בעברית המיועדים לילדים ובני נוער, כולל סיורי טעימות ומאפיות. לפרטים.

>>>

סיור סגווי בפריז

מה דעתכם לגלות את פריז עם עוד שבעה משתתפים ומדריך בסיור רכיבה? חברת ויאטור ששייכת לטריפ אדוויזור מציעה סיור כזה של עד שמונה משתתפים. כל פעילות כוללת הדרכה כבר בפתיחה שתלמד אתכם איך להשתלט על הסגווי, במידה וזוהי הפעם הראשונה שלכם. סך הכול מדובר בפעילות חביבה ומהנה של כשעתיים שבה תחלפו על פני שבעה אתרים מרכזיים בעיר כולל מגדל אייפל ופלאס דה קונקורד.

הפעילות מתאימה החל מגיל 12 ולכל מי ששוקל בטווח שבין 47 ל- 117 קילו. לא מתאים לנשים בהיריון. ההדרכה באנגלית בלבד.

נקודת המפגש של הסיור היא ברובע ה- 17 בשכונת גרנל. אפשר לבחור בין סיור בוקר, אם מתאים לכם להתחיל את היום על סגווי או סיורי אחר צהריים וערב אם אתם צריכים את הסגווי דווקא בסוף היום, כדי להירגע. העלות היא החל מ- 59 אירו למשתתף.

לפרטים

סיור סגווי בפריז

איצטדיון סטאד דה פראנס

נמליץ לכם על פעילות של 90 דקות (אלא מה?) באצטדיון הגדול ביותר בצרפת שבו תרגישו כאורח מיוחסים. בסיור הקבוצתי הזה תזכו לראות את חדרי הצפייה הפרטיים ואת חדר ההלבשה ולעבור דרך אותה מנהרה בה השחקנים משתמשים על מנת לעלות למגרש או לרדת ממנו.

הפעילות כוללת מדריך ידען שייספר לכם יספר לכם על ההיסטוריה של האצטדיון, הארכיטקטורה הייחודית שלו והכוכבים שהופיעו על המגרש המטופח שלו. אולי גם אתם תוכלו לתרום מהידע שלכם ולהרשים את יתר חברי הקבוצה המשתתפים בסיור. (הפעילות באנגלית)

מלבד אירועי ספורט, באצטדיון מתקיימים גם מופעים בינלאומיים. הרולינג סטונס היו הלהקה הראשונה שהופיעה בסטאד דה פראנס ובהמשך הופיעו כאן כוכבים בינלאומיים רבים, לפעמים מול קהל שיא של 80,000 איש.

סיום הפעילות הזאת במוזיאון של האיצטדיון, שם תמצאו הרבה פריטים שקשורים בהיסטוריה האגדית של האצטדיון, אם אלה פריטי ספורט או הופעות מוזיקה.

אז למי שמרגיש מחובר לאגדות כדורגל כמו זידאן ורונאלדו, ששיחקו באיצטדיון זה בגמר גביע העולם ב-1998 ורוצה אולי להיזכר ברגע שבו כריסטיאנו רונאלדו הניף את הגביע הגדול הראשון שלו עבור פורטוגל, כדאי לנסות.

לפרטים

לחובבי הספורט שביניכם: כרטיסים ולוח משחקים של קבוצת פריז סן ז׳רמן

מלונות באיזור האיצטדיון

מוזיאון השעווה

באמצע העיר מחכות לכם יותר מ-200 דמויות של אישים מהעבר ומהווה בחוייה שתאפשר לכם להצטלם, להתקרב, להתחכך ולהרגיש במרכז העניינים.

מוזיאון השעווה הפריזאי הזה הוא אחד הוותיקים והוא פועל כבר משנת 1882. גרם המדרגות של המוזיאון העשוי שיש מפואר, נבנה בשנת 1900 והוא יוביל אתכם לעומק החוויה.

לפרטים

מוזיאון השעווה בפריז
מוזיאון השעווה בפריז

סיור בהדרכה עצמית באופרה גרנייה

האופרה גרנייה היא אחד הייצוגים הראוותניים ביותר של אדריכלות האימפריה השנייה בצרפת והיא מתגאה בעיצוב בארוק אקלקטי וראוותני. הבניין שנחנך בשנת 1875 נקרא על שמו של האדריכל הצעיר, שארל גרנייה. זהו בית האופרה הגדול ביותר באירופה וכשתיכנסו פנימה תוכלו להתרשם מקרוב מהנחשים המתפתלים של פסל הברונזה "Pythonisse", תטפסו במדרגות הכפולות של ה"גראנד אסקאלייר" (המדרגות הראשיות) ותטיילו במבואות רחבות ידיים, מלאות בפסיפסים, עמודי שיש צבעוניים ועלי זהב.

כרטיס

אופרה גרנייה בפריז
אופרה גרנייה בפריז

איך עושים באגט, סיור במאפיה

היכנס אל מאחורי הקלעים של מאפייה צרפתית אמיתית בפריז בסיור קולינרי בן שעתיים שמתאים מאוד גם למשפחות עם ילדים. תוכלו לבלות בוקר מאחורי החלק הגלוי של מאפייה, לחקור את הסדנה ולגלות את שלבי ההכנה השונים הנלווים לאפיית הבגטים הפריכים והקלים.

הסיור מתחיל בארוחת בוקר במאפייה, שם תזכו לטעום קרואסונים טעימים ולחם שוקולד. אפשר להניח שאפילו הפריזאים המקומיים היו רוצים להשתתף בחוויה הזו שבה תוכלו לגלות את סודות הכנת הקרואסונים ולבקש מהאופים את כל סודות המטבח שלהם. בסוף המפגש תצאו עם באגט טרי משלכם.

להצטרפות

אם אתם אוהבים את הז׳אנר ישנה עם פעילות באורך שלוש שעות שתלמד אתכם איך עושים קרואסון.

להצטרפות

>>>

עם הילדים בפריז? מגוון סיורים בעברית המיועדים לילדים ובני נוער, כולל סיורי טעימות ומאפיות. לפרטים.

>>>

שיעור הכנת מקרונים בגלריית לאפייט

בלב רובע האופרה, בפינה שקטה של ​​גלרי לאפייט, תוכלו ללמוד משף קונדיטור צרפתי טריקים שיאפשרו לכם להוציא מקרונים מושלמים. השיעור נמשך כשעה וחצי והוא כולל שני שלבים. רגע אחרי שתלבשו את הסינר תתחילו ללמוד את שלבי יצירת הקונכיות והגנאש, המילוי וההרכבה. השף ישתמש בתוצרת אורגנית מקומית כדי ליצור את המעדנים. תוכלו לבחור מבין מגוון טעמים כדי לרצות את כולם, כולל שוקולד, פיסטוק ומבחר טעמים אחרים.

במהלך השיעור תכינו לפחות ארבעה מקרונים שאותם תוכלו במקום או לקחת. לסיום, השף ייתן לכם את המתכון כדי שתוכלו ליצור אותם מחדש בבית. שיעור מושלם למשפחות, חברים וזוגות. כל הציוד מסופק והכיתה מיועדת לקבוצה של 4 עד 18 אנשים.

להצטרפות

סנט שאפל

צאו לסיור בהדרכה עצמית והתפעלו מהסנט שאפל, פנינה בסגנון גותי. בביקור תוכלו להתפעל מהאנדרטה הייחודית הזו וללמוד את ההיסטוריה המרתקת שלה.

הכרטיס של Get your guide כולל דילוג על התור וחוברת לסיור עצמי. תוכלו להקדיש שעה לחלונות הוויטראז' המרהיבים שהופכים את Sainte Chapelle ליהלום הגותי הצרפתי. זכוכית צבעונית על פני 15 חלונות, כל אחד בגובה 15 מטרים המתארות 1,113 סצנות מהברית הישנה ומהברית החדשה.

לפרטים

אוטובוס עולים יורדים בכל תחנה שרוצים

כמו ברומא, גם בפריז (בעצם, באיזו עיר בירה אירופאית לא תמצאו את זה) אוטובוס מיוחד שנקרא באנגלית hop-on-hop-off מציע סיור חווייתי ברחבי העיר. זהו אוטובוס פתוח, כלומר ללא גג בקומה השניה, שצבוע יפה בצבעי הטריקולור.

שעות הפעילות של אוטובוס מ 9:30 בבוקר עד 19:30 בערב כשתוקף הכרטיס ניתן לבחירה בין יום אחד ליומיים או שלושה ימים. בהחלט, דרך טובה לחסוך כסף בשיטוט שלכם בתור תיירים בעיר. איך משתמשים בכרטיס? פשוט מציגים אותו על הסמארטפון לנהג ונוסעים.

יש שלושה קווים שבהם אתם יכולים לנסוע בפריז באוטובוס המיוחד שכולל גם wifi ומדריך אודיו במספר שפות (שלמרבה הצער עברית עדיין לא אחת מהן). מהלובר, דרך שאנז אליזה, קתדרלת נוטרדאם, מגדל אייפל ושאר אתרים מובילים, המסלול שלכם לא יאכזב אתכם.

לפרטים

אוטובוס עולים יורדים בפריז
אוטובוס עולים יורדים בפריז

מולאן רוז'

על מולאן רוז ודאי שמעתם, אחד המופעים הפופולריים ביותר בפריז ויש מי שטוען באירופה כולה. המקום לראות רקדניות צרפתיות מהממות וגם רקדנים על במה שהיא לא פחות מאשר היסטורית. לפי החברה המשווקת צריך להזמין כרטיסים חודשים לפני המועד למרות שאנחנו לא בטוחים שזה באמת כך. נכון לזמן כתיבת שורות אלה מציגים שם מופע בשם Féerie שנמשך 105 דקות

לא פחות מ- 110 שנים הקברט הצרפתי הזה מופיע בפריז ועד כה צפו בו מיליונים. לפניכם היו כאן פרנק סינטרה, אלטון ג׳ון, אדית פיאף, איב מונטאן ועוד שמות מפורסמים רבים. סך הכל שעתיים של חוויה.

כרטיס למופע הקברט כולל שמפנייה

גם כאן למי שרוצה להעמיק, אפשר להכפיל את החוייה לארבע שעות עם מופע ארוחת ערב.

כרטיסים

הרומנטים שביניכם יכולים לשלב בין שייט של שעה על הסיין, מופע מולאן רוז׳ ושמפנייה.

כרטיסים

מולאן רוז׳ בפריז
מולאן רוז׳ בפריז

פס למוזיאוני פריז

אז הגעתם לפריז ועכשיו אולי תרצו גישה מועדפת עם אופציות לדילוג על התור בחלק מהמקומות וכל זאת עבור יותר מ-60 מוזיאונים ומונומנטים בעיר פריז ובסביבתה, כולל מוזיאון הלובר, מוזיאון אורסיי ומרכז פומפידו.

הכרטיס זמין ליומיים, 4 או 6 ימים, כאשר נקודת האיסוף של הכרטיס ממוקמת בנוחות במרחק של 10 דקות הליכה בלבד מהלובר.

לרכישה

הופעה בפריז

פריז היא מקום נהדר לחוויות תרבותיות ומכיוון שיש אמנים שלא מגיעים לארץ אבל כן נוחתים בפריז, אולי תרצו לבדוק את אופציית ההופעה החיה בזמן החופשה שלכם בפריז. זה יכול להיות משחק כדורגל של פריז סן ז׳רמן, הופעה של קלאסיקות כמו אלטון ג׳ון, אנדריאה בוצ׳לי וסלין דיון או אולי של נציגת הדור הצעיר יותר, בילי אייליש. יש גם פסטיבלים כמו לולה פלוזה ועוד הפתעות.

אירועים קרובים בפריז

כרטיסים ולוח משחקים של קבוצת פריז סן ז׳רמן

איפה ללון בפריז?

אם זוהי הפעם הראשונה שלכם בפריז, כדאי ללכת על הרובע ה- 7 שבו נמצא גם מגדל אייפל. תהיו קרובים לאטרקציה מספר אחת ובאותו הזמן תיהנו מנגישות למסעדות, ברים, בתי קפה ואטרקציות נוספות של העיר.

רובע 4, לה מארה הוא עוד אופציה מעניינת וכמוהו גם הרובע הלטיני (רובע 5) שבו אפשר ללכת בכיף ולגלות את העיר בקצב שלכם.
ברובע 6, סן ז'רמן דה פרה יש פארקים יפים, אבל כאמור ההמלצה שלנו, בעיקר למשפחות היא להישאר ברובע 7.

אל תבחרו מלון ליד תחנות המטרו הבאות:

סטלינגרד, ז'ורס, ברבס, פלאס דה קלישי, לה וילט, גאר דו נורד, רפובליק, גאוט ד'אור, דנובה, פלאס דה פטס.

מלונות מומלצים בפריז

אליזה אוניון פריז, Elysées Union

מלון שלושה כוכבים במיקום מושלם. מבנה היסטורי בבניין מהמאה התשע עשרה, קרוב לתחנת רכבת ולמסעדות. ארוחת הבוקר טובה מאוד.

לבדיקת זמינות חדרים

מלון אליזה סראמיק, Elysées Ceramic

עוד מלון במיקום מעולה שהישראלים אוהבים לנסות אותו בזמן חופשה בפריז. יש שתי תחנות מטרו שנמצאות ליד המלון וכל זה כשהשאנז אליזה ושער הניצחון רק חמש דקות הליכה מכם.

רמת הניקיון גבוהה כשהצוות מנקה כל יום את החדר ומסדר את המיטות. החדרים מרווחים יחסית למה שאפשר לקבל בפריז, בטווח המחירים הזה. תמורה מעולה למחיר. 

לבדיקת זמינות חדרים

הייאט ריג׳נסי פריז אטוואל, Hyatt Regency Paris Etoile

חדרים מאובזרים ונוחים ברמה גבוהה. מתחת למלון מחכה קניון שהוא כל מה שחובבי השופינג שבכם זקוקים לו.  כדאי לבקש חדר עם נוף לאייפל (יש גם חדרים עם נוף למונמארטר) ולא להתפשר. 

רבע שעה הליכה משער הניצחון והשאנז אליזה.

לבדיקת זמינות חדרים

מלון פולמן פריז טור אייפל, Pullman Paris Tour Eiffel

עולים ברמת המחירים עם מלון שבו תצטרכו להיפרד מסכום של 1,200 שקלים ללילה עבור חדר סטנדרטי עם מרפסת ונוף לגן. מתאים יותר למי שמחפש פתרון אירוח על הסקאלה הגבוהה. 

לבדיקת זמינות חדרים

מלון סיטיזן אם גאר דה ליון, citizenM Paris Gare de Lyon

קרוב לתחנת גאר דה ליון. חלק מהחדרים מציעים נוף יפה לנהר הסיין, המיטות נוחות, התאורה מצוינת, ויש תחושה שהפרקטיות והיעילות עובדות פה שעות נוספות. גם ארוחת הבוקר טובה. יש גם בר על הגג ששווה לנסות.

לבדיקת זמינות חדרים

הולידיי אין פריז, Holiday Inn Paris Saint Germain

ברובע הלאטיני של פריז. מלון עם הרבה מחשבה על הפרטים הקטנים. החדרים מרווחים ונקיים, הצוות אדיב וארוחת הבוקר טובה ממש. אחרי ארוחת הבוקר תוכלו לצאת ולגלות את גני לוקסמבורג, לה סורבון והפנתאון. 

לבדיקת זמינות חדרים

מלון סרוטל לוטס, Serotel Lutèce

החדרים לא גדולים, חלקם די קטנים וגם לא באמצע ההמולה התיירותית של פריז אבל עדיין מדובר במיקום טוב בשכונה שקטה, ליד הרובע הלטיני ועם קישוריות מצוינת של אוטובוסים לכל מקום.

לבדיקת זמינות חדרים

סיטאדין בסטיל מארה פריז (Citadines Bastille Marais Paris)

אם חיפשתם מלון ליד המארה, מצאתם. ממש בין כיכר הבסטיל לכיכר ריפובליק. מלון דירות, החדר כולל גם מטבחון מאובזר למדי, אם כי לא תמצאו בו שום השראה מעבר לפרקטיות הנדרשת. 

לבדיקת זמינות חדרים

מלון דו בואה שאנז אליזה (Hôtel Du Bois Champs-Elysées)

מדורג שלושה כוכבים ונמצא חמש דקות משער הניצחון ושדרות שאנז אליזה. המיקום של המלון כל כך שווה שאפילו למגדל אייפל תוכלו להגיע ברגל, תוך עשרים דקות. 

צוות אדיב, ארוחת בוקר לא מפוארת אבל עדיפה על רוב מה שתמצאו במלונות פריז, כנראה. מתחת למלון, סופרמרקט גדול יחסית וממול סניף של זארה. 

לבדיקת זמינות חדרים

מלון סלקט (Select Hotel)

החדרים קטנים יחסית וזה כולל גם את אלה המשודרגים, ועדיין המתקנים של המלון משביעי רצון, האבזור בחדרים תואם את הציפיות וגם חדר האמבטיה סביר פלוס. 

מלון שקט, למרות המיקום האטרקטיבי, ברובע הלטיני, רובע 5 ובמרחק של פחות מקילומטר מקתדרלת נוטרדאם. 

לבדיקת זמינות חדרים

לכתבה המלאה על מלונות מומלצים בפריז

מדריכי סיורים בעברית בפריז

אירופה הצעירה

הסיורים מיועדים למשפחות כשקהל היעד העיקרי הם הילדים, אבל בלי לוותר גם על הרצון של המבוגרים לשמוע הסברים מעמיקים על המקומות בהם מבקרים.

בין הסיורים בתפריט של אירופה הצעירה, סיור פריז הקלאסית לילדים ולנוער שמגיע לסמטאות הרובע הלטיני, קתדרלת נוטרדאם, אזורי אומנות הרחוב בעיר, כנסיית סן מארי ואתרים אחרים וכולל גם ביקור בפטיסרי כדי לגלות את המאפים והקינוחים של צרפת, דבר שאף ילד או בן נוער לא יתנגד לו.

לפרטים

יהודית מרמלשטיין

מדריכת סיורים ותיקה שמחלקת את זמנה בין שתי ערים שהיא קוראת להן היפות בעולם, פראג ופריז. מרמלשטיין ילידת פראג, עלתה עם משפחתה לארץ בשנת 1960 והחל משנת 2000 היא עוסקת בהדרכה תיירותית.

הסיורים איתה בפריז מבוקשים מאוד וכדאי להירשם כמה שיותר מוקדם.

להרשמה מוקדמת לסיורים

גם זה יכול לעניין אתכם:

סיור מודרך באנגלית, בשכונת לה מארה, החל מ- 42 אירו למשתתף.

סיור אמנות רחוב בפריז באנגלית, שעה וחצי, החל מ- 15 אירו למשתתף.

עמית רופא

הגיע לעיר אומנם רק לפני 15 שנה אבל מאז זהו ביתו השני. בין הסיורים שעמית מציע: סיור פסאז'ים, סיור מונמרטר, סיור לסאן ז'רמן והרובע הלטיני וסיור ללה מארה. נוסף לאלה מציע עמית גם סיור לנוטרדאם וסיור שנקרא פריז בלילה (סיור ערב שלטענת עמית הינו הדרך המושלמת להיפרד לשלום מהעיר לפני שחוזרים הביתה).

לפרטים והרשמה

**

גם זה יכול לעניין אתכם

סיור מודרך באנגלית בבית הקברות פר לשז, 20 אירו למשתתף.

סיור פרטי באנגלית עם מדריך מקומי, החל מ- 35 אירו למשתתף.

מאיר ללום

מאיר חי בפריז וחוקר אותה כבר 15 שנים והוא מציע סיורים שאורכים 3 עד 4 שעות, ברגל, באופניים או ברכב, כשהמטרה היא לקיים מפגש בלתי אמצעי עם הפריזאים, הכול על בסיס חיוכים ואהבה.

לפרטים

סיטיול

סיטיול היא חברה שמתמחה בסיורים בעברית במגוון ערים באירופה (ולאחרונה גם בביג׳ינג). הפעילות שלהם בפריז תשדך אתכם למדריך או מדריכה מקומיים ודוברי עברית לסיור בין האטרקציות של העיר.

להזמנת סיור עם סיטיול

דורון קרפנטר

מי שהיה על הקו תל אביב פריז התקבע בשנתיים האחרונות בעיר האורות וכעת הוא מציע ארוחות שף אצלו בבית, סיורים קולינריים וגם סיורים לאוהבי העיר כמו סיור פסאז׳ים משובח.

שף דורון הוא טיפוס צבעוני ואחד המדריכים הכי אופנתיים מבין מדריכי אירופה הישראליים, עם משקפיים שעוד לא ראיתם כמותם, דרך ג׳קט ספורטיבי, נעליים בשלל צבעים ושאר הפתעות שאיכשהו בפריז נראות תמיד בול.

לפרטים והרשמה

**

גם זה יכול לעניין אתכם

סיור קולינרי באנגלית בשכונת לה מארה, גבינות יין ודליקטסים, החל מ- 110 אירו למשתתף. קבוצה קטנה עד 10 משתתפים.

ארוחת שלוש מנות ושייט על הסיין, החל מ- 67 אירו למשתתף.

שרון היינריך

שרון היינריך היא קונדיטורית שמתגוררת בפריז זה כמעט עשור. אחרי שנים בהן עבדה במשרד ראש הממשלה החליטה לעשות שינוי ולעבור לגור בפריז. ביום היא כותבת בלוג שעוסק בפריז קונדיטוריה ומה שביניהן.

תוכלו לצאת עם שרון לסיור קולינרי בפריז ולבקר במיטב השוקולטריות והפטיסרי, להכיר את הטרנדים החדשים ובעיקר לטעום את העיר על שלל טעמיה.

לאתר של שרון

**

גם זה יכול לעניין אתכם

Saint-Germain-des-Prés: סיור הליכה בעקבות מאפים ושוקולד, באנגלית, החל מ- 109 אירו למשתתף.

שיעור הכנת מקרונים עם שף מקומי, באנגלית, החל מ- 119 אירו למשתתף.

רן ורדי

רן ורדי הוא מומחה קולינריה שעשה לו שם בארץ בין היתר בזכות הבלוג שלו hungryparis שבו הוא חולק את הידע שצבר בשלושת העשורים האחרונים בסצינת האוכל הענקית והמשובחת של פריז. אפליקציה שהוא יצר מאפשרת לכם לנוע באופן עצמאי בין 12 נקודות מומלצות ולטעום את המיטב. מחיר המדריך הקולי של רן ורדי 190 ש״ח והוא אינו כולל את הטעימות עצמן. ניתן להשתמש במדריך גם כקבוצה ואז המחיר לאדם הופך משתלם יותר.

הסיור העצמאי באמצעות האפליקציה מתרכז ברובע המארה בפריז ויוסיף ודאי הרבה אווירה, טעם וכיף לטיול שלכם בפריז ולא פחות חשוב גם ביטחון שאתם נמצאים על המסלול הכי שווה בעיר. פרטים בקישור מתחת.

הסיור העצמאי הקולינרי בעברית בפריז

בזמן תשלום בקופה באתר של רן, השתמשו בקופון ההנחה המיוחד שלנו chanson כדי לקבל חמישה אחוזי הנחה.

רן ורדי מציע גם ערכת דיגיטלית שבה המלצות לקראת הטיול שלכם בפריז, עם דגש על נושא האוכל, כמובן.

ערכת ההמלצות הקולינרית לפריז

גם כאן, בזמן תשלום בקופה באתר של רן, השתמשו בקופון ההנחה המיוחד שלנו chanson כדי לקבל חמישה אחוזי הנחה.

שוקי ספקטור

שוקי ספקטור נמצא בפריז ״רק״ 30 שנה וגם הוא כמו האחרים, הגיע לביקור שהפך לאהבה רבת שנים. בין הסיורים של ספקטור: סיור שווקים, סיור בלה מארה, בבית הקברות פר לה שז, בסן מרטין, במזרח פריז, במונמרט, ברובע הלטיני ועוד. אין לו נוכחות בפייסבוק אבל יש אתר אינטרנט שדרכו תוכלו ליצור קשר.

לאתר של שוקי

**

גם זה יכול לעניין אתכם

סיור שכונות איקוניות בפריז, באנגלית, שעה וחצי, 19 אירו למשתתף.

כמה תעלה לכם החופשה בפריז? התחזית

זה לא סוד שצרפת ופריז במיוחד הם מהיעדים היקרים בעולם. זה מתבקש אם מבינים שמגדל אייפל ומוזיאון הלובר הם שתי האטרקציות המובילות בעולם מבחינת מספר המבקרים השנתי, לפני כל יתר היעדים שאתם מכירים באירופה, באמריקה או במזרח הרחוק.

 כשמדברים במספרים, אלה העלויות הצפויות למטייל שמגיע לצרפת: סכום ההוצאות ליום בפריז עומד על כ 184 אירו לאדם. זה כולל 30 אירו בממוצע על אוכל וארוחות מדי יום ו- 17 אירו לאדם עבור שימוש בתחבורה הציבורית. המחיר הממוצע של חדר במלון לזוג עומד על 242 אירו או 121 לאדם. 

זוג שמגיע לפריז לשבוע אחד יצטרך להוציא לא פחות מ- 2572 אירו (לינה, תחבורה, אוכל וכל שאר ההוצאות), סכום מכובד וגם ריאלי המתבסס על נתונים שהגיעו ממטיילים שחזרו מפריז.

סך הכל כל מטייל יוציא לשבוע 1286 אירו. לחודש מדובר ב- 5,500 אירו. זוג שירצה למתוח את החופשה עד אין קץ ולבלות חודש חופשה בפריז יצטרך לשבור קופת חיסכון ולשלם 11 אלף יורו.

ארוחת בוקר לשניים תעלה לכם 30 אירו, למרות שאפשר למצוא גם ארוחת בוקר בשבע אירו לאדם. ארוחת ערב תהיה יקרה יותר, מעל 50 אירו ואם אתם רוצים לשלב גם קרוז על נהר הסן תצטרכו להפריש 86 אירו לאדם.

כדאי לתכנן עוד 62 אירו לאדם מידי יום על הוצאות בידור, פנאי ופעילויות כמו כרטיסי כניסה למוזיאונים, אטרקציות, סיור יום ופעילויות. כך למשל כרטיס למוזיאון הלובר בירושלים עולה 18 אירו.

תוסיפו גם 20 אירו טיפים ליום (הטיפ המקובל בפריז הוא 5% עד 15%) ולזה צריך להוסיף גם תקלות שקורות בדרך כמו אובדן או גניבה של חפצים, משהו כמו 150 אירו לטיול כולו. לסיום, שני אירו ליום על מים ו… Voila, החופשה הגיעה לסיומה. 

כמו שציינו בהתחלה, חופשה לא זולה אבל ללא ספק חווייתית מאוד ותמיד אחת המבוקשות ביותר בשוק התיירות הישראלי והעולמי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *