6 אטרקציות בנורבגיה שמחכות לכם בשנת 2022

מזחלות בנורבגיה

טרומסו: הרפתקאות מזחלות האסקי בנהיגה עצמית

הרפתקה שמתחילה עם נהג שמחכה לכם בנקודת האיסוף במלון Scandic Ishavshotel. אחרי נסיעה במיניבוס של 35 דקות תגיעו אל הכלבייה באי Kvaløya ושם תצטיידו בכל מה שצריך כולל חליפות חורף, מגפיים ופנסים. תוכלו להשאיר את כל החפצים שלא תצטרכו בלוקרים.

לאחר השלמת ההצטיידות תפגשו 130 כלבי האסקי אלסקה, שתמיד מתרגשים לפגוש אורחים. תקבלו הסבר והדגמה כיצד לנהוג במזחלת ותוכלו לשאול כל שאלה שתהיה לכם. לכל זוג רוכבים, נוסע אחד ונהג אחד, תהיה מזחלת משלו. יינתנו לכם מספר הזדמנויות להחליף תפקידים לאחר תחילת הטיול.

לאורך כל הטיול שאורכו כשעה וחצי יהיו לכם לא מעט הזדמנויות צילום. לאחר החזרה לנקודת ההתחלה ופרידה מהכלבים יוגשו לכם שתייה ועוגת השוקולד הביתית המפורסמת של המקום. בהמשך חזרה למיניבוס ולנקודת היציאה.

לפרטים

אוסלו: שייט בן שעתיים בפיורדים

זמן מצוין לגלות את הפיורדים המדהימים של אוסלו בטיול אל נוף חלומי. נתיבי המים הדרמטיים האלה הם חלומו של כל צלם מקצוען או חובב ומעניקים לעיר את נשמת אפה. בסיור זה בן שעתיים, תקבלו הזדמנות לראות את החלקים הטובים ביותר של הנופים האידיליים הללו מהים, ותזכו לנקודת תצפית ייחודית שרק לעתים נדירות מוערכת בימים אלה בהם כולם מעדיפים להגיע מיעד ליעד בטיסה זולה.

על סירת הטיולים הנוחה, תקבלו הזדמנות לרכוש כיבוד עוד לפני שתתיישבו כדי לבהות ביופי הטבעי חסר המעצורים. תעברו דרך מצוקים צרים, מפרצים עמוקים ומבוך של איים, זרועים בבתי קיץ ציוריים.

הסיור יציג בפניכם את קו החוף הנורבגי בצורה קלילה ומסקרנת, ויספק תצפית קרובה למדי לזאת שהוויקינגים היו רואים בימי המסעות הגדולים שלהם.

לפרטים

שייט בפיורדים בנורבגיה
שייט בפיורדים בנורבגיה

טרומסו: שייט פיורדים 5 שעות, הכל כלול, בעקבות חיות בר וציפורים

בואו לחוות את הנוף יוצא הדופן מסביב לאזור טרומסו על סיפון סירת מהגוני קלאסית בשם "מלכת הפיורד". זהו שייט אל הים הארקטי ואל הפיורדים והמיצרים היפים של האזור. לאורך הדרך, תיהנו מדגים טעימים, משקאות וחטיפים.

במהלך הטיול תוכלו להתמקם בתא או להשתמש בבגדי הגוף המבודדים ולהישאר על הסיפון כדי להתפעל מהנופים. חלק מהנוף הוא גם המופע המושלם מכל כיוון שאליו תביטו של ציפורים כמו נשרי ים, גווילמוט וברווזים. קורמורנים, כלבי ים ולוטרות. מבט אל קו החוף יאפשר לכם לזהות איילי צפון,

בסיום, חזרה לנמל טרומסו, שם מסתיים סיור הקוטב הכיפי שלכם.

לפרטים

שייט פיורדים בטרומסו נורבגיה
שייט פיורדים בטרומסו נורבגיה

טרומסו: מסע אל הזוהר הצפוני

טיול מקצועי ומעמיק עם יציאה ממקום מפגש והכנות קפדניות כדי לצאת בזמן ואל המקומות שבהם צפויים השמיים הבהירים ביותר במהלך אותו לילה.

לאחר שיימצא המיקום הטוב ביותר, יתחיל הקומזיץ. התפריט מורכב משתייה, נקניקיות טלה או סויה ועוגיות. הקבוצה שלכם תהיה קטנה כך שכולם יוכלו להכיר אחד את השני ותוכלו להפיק את המרב מהחוויה. חליפות תרמיות מסופקות כדי לוודא שיהיה לכם נעים במהלך הסיור ולא תסבלו מקור.

המדריכים יעזרו לכם להפיק את המקסימום מצילומי הלילה של הזוהר הצפוני וגם לצלם בעצמם תמונות שיישלחו אליכם למחרת. אתם יותר ממוזמנים להביא מצלמה משלכם ולהשתמש בחצובות של המדריכים. הסיור אורך בדרך כלל בין 6 עד 9 שעות בהתאם לתנאי מזג האוויר.

לפרטים

מסע אל הזוהר הצפוני
מסע אל הזוהר הצפוני

מזחלת לילה צפונית, עם איילים, ארוחת ערב וסיכוי לזוהר הצפוני

האופציה שלכם לצאת למזחלות איילים בלילה ולאכול ארוחת ערב סמית מסורתית עם רועי האיילים הסאמיים בזמן שהם מספרים לכם על תרבותם ואמונותיהם. האיילים והסאמיים חיים על האדמה הזו במשך מאות שנים ורק לאחרונה החלו המקומיים להזמין אורחים להיות חלק מחיי היומיום שלהם.

לאחר נסיעה של 25 דקות ממרכז העיר, תבקרו במחנה שלהם ותזכו להאכיל עדר של כ-300 איילי בר שילכו לידכם חופשיים וחלקם אפילו יאכלו מהידיים שלכם.

לאחר מכן תוזמנו לשתייה (תה, קפה, שוקו) לצד בקתה סמית מסורתית, שם תוגש לכם ארוחת שלוש מנות מסורתית. יש אפשרות גם לארוחה  צמחונית. בתום ארוחת הערב תוזמנו ל-lavuu (אוהל סמי) כדי להאזין לסיפורים על התרבות הסמית ואיך זה להיות רועה איילים. המדריך הסמי יבצע גם ג'ייק (שיר סמי מסורתי) לאורחים. אם יתמזל מזלכם והשמיים בהירים מספיק תהיה לכם הזדמנות לראות את הזוהר הצפוני מעל מחנה האיילים.

לפרטים

מזחלות איילים בנורבגיה
מזחלות איילים בנורבגיה

אוסלו: סיור בעיר עם מדריך פרטי

צאו לסיור באוסלו עם מדריך מקומי שיאסוף אתכם מהמלון. כשמדריך הוא בעל ידע תוכלו ליהנות מהטיפים והטריקים שיעזרו לכם להפיק את המרב מהביקור שלכם בעיר הבירה של נורבגיה.

תחילת הסיור בהיכרות עם השכונה בה אתם שוהים. תשמעו על המקומות הטובים ביותר לאכול ותלמדו על הדרכים הקלות ביותר להתנייד. הסיור מותאם אישית אבל לא תרצו לפספס ביקור בכמה מהאטרקציות המובילות של העיר בעזרת המדריך.

לפרטים

השאירו תגובה