7 אטרקציות וחוויות בנאפולי + מסלול טעימות עצמאי

טיול יום מנאפולי לפומפיי

אטרקציותאיפה ללון בנאפולימסלול קולינרימה לאכול בנאפולי

קסטל אובו וטיילת ה-Lungomare

כשתצעדו לאורך קו המים כדאי לזכור שפעם זה היה אחד השערים לעולם. נמל נאפולי כיום כולל סדרה של מזחים ושוברי גלים ובכל שעה של היום מעניין לגלות אותו. אורך הטיילת של נאפולי כ-2.4 קילומטרים לאורך Via Partenope ו-Via Francesco Caracciolo בשכונת Chiaia. הנוף שצופה אל הר הווזוב פשוט מקסים וגם החנויות והגלידריות על הדרך לא ישעממו אתכם.

בקצה ויה פרנצ'סקו קאראצ'יולו יש צוק ועליו טירה בשם אובו שמתאורכת למאה ה-12 והיא העתיקה ביותר בנאפולי. בעבר היתה זאת נקודת ההגנה המרכזית של העיר אל מול סכנת הפולשים מהים. מעל הטירה, הנופים של נאפולי אפילו עוד יותר מרשימים ותוכלו לצפות בפעילות שמתרחשת בנמל עצמו, במפרץ וכמובן בהר הווזוב. בתוך הטירה מחכה לכם מוזיאון אתנו-פרהיסטורי שמציג חפצים מנאפולי העתיקה כמו כלי חרס שונים. הכניסה לטירה וגם למוזיאון בחינם ולצד הליכה לאורך הטיילת אלה שני דברים שאתם מוכרחים להוסיף לטיול שלכם.

מעבר לטירה, בנמל, נקודת היציאה לכל המעבורות שיוצאות לכיוון סיציליה, סרדיניה וליעדים נוספים באיזור. אם תגיעו לרציף של ה-Calata di Beverello, תוכלו למצוא פעילויות שייט לכיוון פונזה, קאפרי ואיסקיה. 

בשטח הטירה ההיסטורית אין מסעדות כמובן אבל ממש בקירבה תוכלו למצוא את המסעדות הבאות:

Ristorante Ciro Pizzeria – פיצריה לא רעה. 

La Scialuppa – מקום עם היסטוריה ארוכת שנים שמתמחה בפירות ים. 

Restorante Transetlantico – עוד מסעדת פירות ים עם נוף מרהיב אל המפרץ. 

ברחובות הקטנים שמאחורי הטירה ולצדה מסתתרות מסעדות ובתי קפה קטנים יותר כמו xCaffetteria Marsal, שנמצאת בפינה עם הקירות התלולים של הטירה.

האתר הרשמי: http://www.castel-dell-ovo.com

על מפת גוגל

קסטל אובו בנאפולי

המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי בנאפולי

אם העיר הקדומה פומפיי מסקרנת אתכם סביר שתמצאו יותר פריטים ששרדו ממנה כאן במוזיאון מאשר באתר עצמו. חוץ מאוצרות פומפיי, מחכים לכם כאן גם אוצרות האמנות של מלכי נאפולי, אוספי פרנס מרומא ופארמה, האוספים מארמונות פורצ'י וקפודימונטה ועוד.

בין היתר תראו במוזיאון פסלי שיש, כולל ה-Farnese Hercules, פסל בגובה 3.17 מטר שהובא לכאן ממרחצאות קרקלה ברומא, את ה-Farnese Bull, יצירת השיש הגדולה ביותר ששרדה מימי קדם וגם פסלי ברונזה מפומפיי. עוד תגלו כאן את אוסף הפסיפסים העתיקים מפומפיי, כולל הפסיפס המתאר את קרב אלכסנדר ואורכו למעלה משישה מטרים. 

מה שאולי לא ציפיתם למצוא כאן ויפתיע אתכם: ציורי קיר עתיקים, בעיקר מפומפיי אך גם מהרקולנאום וסטביה, כלי הבית מברונזה, כלי טרה-קוטה ואפילו דגם גדול של פומפיי.

כתובת: Piazza Museo 19, נאפולי

אתר אינטרנט

איך להגיע?

טיול יום מנאפולי אל חורבות פומפיי והר וזוב

סיור שבו תסעו אחורה בזמן ליום ההרסני בשנת 79 לספירה שבו הר הגעש וזוב התפרץ וקבר את העיר הרומאית פומפיי מתחת לאפר מותך. עם ההגעה, מדריך הקבוצה יוציא אתכם לסיור של שעתיים (באנגלית) בין שרידי אתר מורשת עולמית זה של אונסק"ו שהוקפא בזמן כמעט 2,000 שנה. זהו אחד היעדים הפופולריים ביותר בעולם ובזמן השהייה והביקור בו תוכלו לשמוע סיפורים על הפורום, המרחצאות התרמיים, בית וטי והלופנארה.

לאחר ארוחת צהריים טיפוסית של נאפולי, פיצה באחד מבתי הקפה של פומפיי, תיסעו לפסגת ההר שגרם להרס.

הר הגעש הפעיל היחיד ביבשת אירופה, וזוב, התפרץ פעמים רבות, אך הרס פומפיי והעיירות שמסביב הוא שהפך אותו למפורסם ביותר. מלבד ההתרגשות של הליכה על פסגת ההר ובמכתש, תוכלו ליהנות תיהנו מהנופים המדהימים מעל מפרץ נאפולי.

חזרה לנאפולי בסביבות השעה 17:00. עלות למשתתף, 90 אירו.

לפרטים והצטרפות

קסטל נואובו

בצד הדרומי של פיאצה דל מוניציפיו הלא היא כיכר העירייה של נאפולי מחכה לכם אטרקציה מרכזית בעיר והיא קסטל נואובו או בעברית, הטירה החדשה. זהו מבנה טרפזי ומרשים בעל חמישה צריחים (וגם שער ניצחון אחד) שנחשב לאחד מסמלי העיר. החזית המזרחית המאסיבית פונה לים והחזית המערבית היא למעשה הכניסה הראשית עם שלושה צריחים בצד שלה.

פעם היה זה מקום מגוריהם של מלכי נאפולי וכך ההיסטוריה של המבנה היא גם ההיסטוריה של כיבושי העיר, צרפתים, אראגונים, ספרדים ואוסטרים – כשכל אחד תרם את תרומתו למבנה.

קסטל נאובו נאפולי
קסטל נואובו בנאפולי. By Richard Nevell from London, United Kingdom – Castel Nuovo (29), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38537807

הקאסטל נואובו נבנה על ידי שארל הראשון מלך נאפולי וסציליה מאנז'ו בשנים 1279-82, והורחב על ידי אלפונסו הראשון מאראגון, שהוסיף את שער הניצחון הגדול של הרנסנס הקדום בין 1453 ל-1467 כדי לחגוג את ניצחונו ואת כניסתו לעיר.

כיום חלק מהחללים של המבנה משמשים לאירועים ותערוכות. 

בחצר ממוקמת הכנסייה הגותית של סנטה ברברה.

כתובת: Piazza Castello, נאפולי

איך להגיע

ביקור באתר הרקולנאום

אתר הרקולנאום נקבר תחת אפר לאחר התפרצות הר וזוב בשנת 79 לספירה, אך בניגוד לאתר הסמוך של פומפיי, העיירה נשמרה ברובה: גגות, מיטות, דלתות, אוכל ואפילו 300 שלדים.

כרטיס הכניסה (בדילוג על התור הרגיל) יאפשר לכם לטייל ברחובות המרוצפים של עוד אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ולקבל הצצה לאיך היו החיים לפני ההתפרצות ההרסנית. תוכלו להתפעל מממצאים ששומרים על צורתם המקורית כמעט 2,000 שנה.

הרקולנאום
הרקולנאום

הפעילות היא עצמאית כך שתוכלו לחקור את המבנים לפי הזמן שלכם, לראות ציורי קיר שמורים ולדמיין את הטקסים היומיומיים של האנשים שבאו לקנות בחנויות או להתרחץ במרחצאות הציבוריים שעדיין ניתן לראות כיום.

עלות, 18 אירו.

לפרטים

טיול מנאפולי לאמאלפי וראוולו

נצלו את ההזדמנות לבקר בכפרים הכי יפים במקום שהוא בעצמו הכי יפה בעולם, חוף אמאלפי. הדרך המתעקלת והמדהימה, התלויה בין הים למורדות הרי לטארי, מציעה נוף לא ייאמן של החוף. בטיול תוכלו ליהנות מכמה תחנות עצירה לצילום וכמובן להתענג על ארוחת צהריים טעימה במסעדה.

הטיול מתחיל בנסיעה נופית לאורך הים ואז, עם ההגעה, סיור במרכז העיירה אמאלפי. יינתן לכם מספיק זמן פנוי לצאת לקניות ולביקור בקתדרלה בעלת ההיסטוריה ארוכת השנים.

הקתדרלה של אמאלפי. טיול יום מנאפולי
הקתדרלה של אמאלפי. טיול יום מנאפולי

בסוף הסיור טיפוס לראוולו (ברכב), עיירת גבעה המשקיפה על כל החוף. כאן תוכלו לנצל את הזמן לביקור אופציונלי בגנים של וילה רופולו או פשוט ליהנות מהמקום המיוחד ומלא הקסם הזה.

עלות: 105 אירו למשתתף. זוהי פעילות חדשה שעדיין לא צברה מספיק חוות דעת באתר החברה המשווקת אבל אין ספק שהיא הולכת להיות אחת האטרקציות הבולטות.

לפרטים והצטרפות

הארמון המלכותי – פאלאצו ריאלה

על הצד המזרחי של פיאצה דל פלבישיטו תגלו את הארמון המלכותי לשעבר, פאלאצו ריאלה שנבנה החל משנת 1600 על ידי דומניקו פונטנה ושוחזר במאה התשע עשרה. זהו אחד מארבעה ארמונות בעיר ששימשו לצורך מגורים של מלכי בורבון. על החזית של הארמון תוכלו לראות שמונה פסלי שיש של המלכים השונים ששלטו בנאפולי.

בתוך הארמון, גרם מדרגות מפואר עשוי שיש לבן שנבנה בשנת 1651, תיאטרון, חדרים מרוהטים, פורצלנים ופסלים. 

אתר שכדאי מאוד להגיע אליו ולבקר בו.

כתובת: Piazza Plebiscito, נאפולי

טיול יום לסורנטו, פוזיטאנו ואמאלפי

קצת כמו הפעילות הקודמת שהצענו לכם אבל עם הרחבה לעוד שני מקומות מופלאים לכל דיעה. הפעם אתם יוצאים לכיוון סורנטו עם אותה התפעלות מיופיו של הנוף. בדרך, תעצרו לטעום קצת מליקר הלימונצ'לו המקומי העשוי מלימונים ואז תוכלו לשוטט ברחובות הצרים למשך שעה, להיכנס לחנויות אומנים ולטעום את המטעמים המקומיים.

בהמשך הגעה לעוד גן עדן עלי אדמות, העיירה פוזיטאנו בה תקבלו שעה ללכת לחוף הים או להתפעל מהפרחים הצבעוניים בקיץ. תוכלו למדוד את הבגדים המסורתיים של מודה פוזיטנו לפני שאתם יורדים למסעדה נחמדה על החוף כדי ליהנות מארוחת צהריים על טרסה עם נוף מהמם לים.

דרך אמאלפי. גם לפוזיטאנו
דרך אמאלפי. גם לפוזיטאנו

לאחר מכן, שעה וחצי של זמן פנוי באמלפי כדי לבקר בקתדרלה או לנסות גלידה תוצרת בית על החוף.

עלות: 90 אירו למשתתף.

לפרטים והצטרפות

איפה ללון בנאפולי?

לשמחכתם, מרבית המלונות בנאפולי נמצאים במרחק סביר זה מזה, זאת לא עיר עצומה מבחינת השטח שבו אתם צריכים לחפש מלון ולכן תמיד תוכלו להגיע ליעדים, בין היתר, באמצעות התחבורה המקומית. ועדיין ישנם איזורים שיותר כדאי לכוון אליהם ואיזורים שפחות. אז הנה הסקירה שלנו:

המרכז ההיסטורי

הכי מתאים למי שמגיע בפעם הראשונה לעיר

ברוכים הבאים ל- Centro Storico המרכז ההיסטורי של נאפולי שהוא כמובן אתר מורשת עולמית של אונסק"ו וירגיש לכם כמו מבוך של רחובות צרים מרוצפי אבן עם הרבה בתים עתיקים מימי הביניים, פיאצות שכיף להסתובב בהן או אפילו להתיישב בהן לשעה קלה וכנסיות מימי הבארוק.

בין היתר תמצאו כאן את הקתדרלה המפורסמת שנבנתה במאה השלוש עשרה והחזיקה גם כעבור מספר רעידות אדמה. בתוכה השרידים של סן ג'נארו (ינואריוס), הקדוש הפטרון של העיר כמו גם ציורים וחפצי אמנות נוספים. 

בזיליקת סנטה רסטיטוטה מהמאה הרביעית היא עוד הוכחה שאתם לא נמצאים בסתם עיר (אם יש דבר כזה) אלא באחת הערים המיוחדות ביבשת. ממנה תוכלו להמשיך אל Battistero di San Giovanni in Fonte, בית הטבילה העתיק ביותר במערב אירופה שבו רצפות פסיפס מהמאה הרביעית. מספר פעמים בשנה נערכים כאן אירועים דתיים בולטים. 

פיאצה דל מרקטו היא מקום המפגש של המקומיים עם שוק חג המולד בתקופת הרלוונטית. ליד הפיאצה, הכנסייה של סנטה מריה דל כרמיין מהמאה ה- 14 שבה מסדר פעיל של נזירים וגנים מטופחים. 

כל מלון שתבחרו באיזור זה יהיה מוקף בהיסטוריה מופלאה ועתיקה של נאפולי. 

מצאו מלונות באיזור המרכז ההיסטורי

כיכר פלבשיטו

הכי מתאימה למשפחות

Piazza del Plebiscito ממוקמת ממש ליד המפרץ של נאפולי והיא גם קרובה לרובע הספרדי ולמרכז ההיסטורי.

הפיאצה עצמה היא הכיכר הגדולה ביותר בנאפולי והיא משופעת בעמודים כמו פיאצה סן פייטרו בוותיקן. במרכז, במקום בזיליקת פטרוס הקדוש, ניצבת בזיליקת סן פרנצ'סקו דה פאולה, שנבנתה בהשראה צמודה של הפנתיאון ברומא.

הכיכר קיבלה את שמה ממשאל העם שהתקיים בה בשנת 1860 ושם החליטו התושבים לספח את ממלכת שתי הסיציליות הבורבונית של דרום איטליה לסבויים. באופן לא רשמי, זה היה הזמן שבו איטליה הפכה לממלכה מאוחדת.

הארמון המלכותי, הממוקם אף הוא על הכיכר, שימש בעבר כמעון הרשמי של בורבון וניתן לבקר בו היום.

הרבה ממקומות הלינה כאן קטנים, למשל דירות נופש שממוקמות בתוך סימטאות ורחובות קטנים, כך שאל תצפו למלונות ענקיים.

מלונות באיזור כיכר פלבשיטו

Chiaia

המקום הכי מגניב לשהות בו בנאפולי

מעט יותר רחוקה מהמרכז ההיסטורי, Chiaia נחשבת לאזור הכי מגניב של נאפולי. הרבה חנויות אופנה של מעצבים איטלקיים ובוטיקים אמנותיים, בתי קפה ומסעדות. גם ההקפה והפיצה פה ירגישו לכם מיוחדים יותר.

ילדים יוכלו ליהנות באקווריום אנטון דוהרן שמציג נושאי ביולוגיה ימית.

זוהי גם אלטרנטיבה טובה למי שמחפש את המקומות השקטים יותר בעיר די רועשת.

מלונות באיזור קיאיה

הרובע הספרדי

לחופשה בתקציב

קיבל את שמו מחיל המצב הספרדי שחנה שם במאה ה-16 כדי לעצור את המרידות של האוכלוסייה המקומית. לאורך שנים היה זה רובע של פשע ובעיות אבל כיום, Quartieri Spagnoli היא שכונה פופולרית מאוד עם הרבה אפשרויות לינה, בעיקר למי שמחפש בתקציב נמוך.

באיזור השכונה לא מעט אתרים שווים ביקור כמו קסטל נואובו, טירה מרשימה שעליה כתבנו בהרחבה בכתבה זאת.

מלבד הטירה ודאי תאהבו ללכת ברחובות הצרים המלאים בטרטוריות ופיצריות. האוכל בכל מקום כאן (כמעט) יעשה לכם את הטיול.

מלוi ברובע הספרדי

מסלול קולינרי עצמאי בנאפולי

מאת מיכל מילרד

יש שאוהבים אותה ויש כאלה שלא. אבל נאפולי היא אחת הערים למי שאוהב אוכל ותרבות. אז אם אתם מחפשים לכם מקום קצת שונה עם כמות עצומה של אותנטיות והרבה אוכל טוב. תעלו על הרכבת המהירה מרומא, שעה וקצת והגעתם ליעד קולינרי חלומי.

בעזרת שף מקומי נאפוליטני החלטתי לבנות לכם מסלול קולינרי משמין במיוחד, שיקח אתכם בין הסמטאות, הקולות והריחות של העיר. כל מה שעליכם לעשות זה להגיע ממש רעבים. נצא לדרך? בסוף הכתבה, אגב, מחכה לכם מפת המסלול.

1. תחנה ראשונה – Cuori di sfogliatella – Corso Novara

אז נכון הקונדיטוריה הזאת עושה חשק לאכול את הכל, אבל חברים זאת רק ההתחלה.

מה לאכול – תזמינו לכם ספולייטלה מתוקה – אני אוהבת את הקלאסית במילוי קרם ריקוטה, סולת, פירות הדר וקורט קינמון ולחובבי השוקולד ביניכם תנסו את הספולייטלה עם שוקולד הבאצ'י והאגוזים. ואחת ספולייטלה מלוחה – אל תפספסו את הספולייטלה על העגבניות מוצרלה ובזיליקום.

מה היא ספולייטלה אתם שואלים? מאפה שעשוי מבצק שמרדדים אותו דק דק דק, ומתחילים לגלגל אותו (ממש כמו שעושים ג'חנון) ובכל גלגול מורחים חמאה. יוצרים רולדה ואותה חותכים לטבעות, כל טבעת וטבעת ממלאים בקרם ריקוטה כבסיס.

ספולייטלה
סופלייטלה. צילום: מיכל מילרד

משם תמשיכו ברגל לרחוב Via dei tribunali – אני קוראת לו רחוב האוכל. אם יש משהו שהנאפוליטנים אוהבים זה לעמוד בתור לאוכל. לאורך הרחוב תראו מלא דוכני street food שתור ארוך משתרך מהם.

2. תחנה שנייה – donna Sofia – Via dei Tribunali, 89

מחוץ למסעדה יש דוכן של אוכל רחוב מטוגן. קחו לכם את הפיצה המטוגנת במילוי ריקוטה. הבצק מזכיר סופגנייה מלוחה שבתוכה מילאו בריקוטה ותבלינים.

באותו דוכן תיקחו גם את הפיצה המקופלת הנאפוליטנית. מגישים לכם אותה בנייר והיא מקופלת, הבצק העסיסי ורוטב העגבניות העשיר רק יפתח לכם את התיאבון להמשך הדרך.

משם רדו במורד הרחוב כדי לחוות את המנטליות הנאפוליטנית, את הרעש, הבלאגן… אני קוראת לזה שמחת חיים.

פיצה מקופלת
פיצה מקופלת. צילום: מיכל מילרד

3. תחנה שלישית – La sicilia di Serafino – Via dei Tribunali, 44

דוכן המטוגנים הכי שווה בעיר. מגישים לכם קונוס נייר ממולא בשלל מטוגנים לבחירתכם. לאוהבי פירות הים והדגים, תוכלו למצוא אנשובי, קלמרי, שרימפס ועוד. לאוהבי הירקות כמוני תוכלו להזמין קונוס ממולא בארטישוק, קישואים, חצילים בצל עגבניות שרי וכל זה עטוף במעטפת טמפורה ומטוגן וחם. הקונוס מוגש עם שיפודים קריספיים שגם אותם אוכלים.

משם נמשיך להוריד קצת את הקלוריות שצברתם, היישר למורד הרחוב.

קונוס של ירקות מטוגנים
קונוס של ירקות מטוגנים. צילוםל: מיכל מילרד

4. תחנה רביעית – Pizzeria Dal Presidente – Via dei Tribunali, 120

אל תיבהלו מהתור המטורף שיש מחוץ למסעדה כי אנחנו לא הולכים להיכנס אליה. מחוצה לה יש דוכן ארנציני, אם אתם כבר בנאפולי אין מצב שלא תטעמו מכדור האורז המגיע היישר מסיציליה ומככב לו בכל מקום שמכבד אוכל ומסורת.

מה זה ארנציני? כדור אורז במילוי בשר ראגו ועגבניות, מוצרלה ואפונה ירוקה ומטוגן בשמן עמוק. אמרנו קובה?
לאוכלי הכשר תוכלו למצא ארנציני עם קרם פסטו סיציליאני – שזה קרם שקדים מלוח, עגבניות ומוצרלה.

המלצה של גרגרנית שכמותי: נכון, זה מפתה להיכנס לאחת הפיצריות הנחשבות בנאפולי Gino sorbilloמה גם שהוא קסם של בחור ופיצאיולו בחסד עליון. אבל אם הגעתם ליום אחד לעיר. תדלגו עליה. אל תבזבזו שעה וחצי מזמנכם לעמידה בתור. בהמשך תגלו שיטה איך לדלג על התורים המטורפים לפיצריות המפורסמות.

המשיכו במורד הרחוב בין המון האנשים, רק שמרו על התיקים שלכם קרוב אליכם. התקדמו לרחוב Via Toledo. הרחוב הראשי שתוכלו גם לעשות בו שופינג במחירי רצפה. אל תלכו לאיבוד בעולם הקניות, כי הסיור שלנו ממשיך.

סופלי וארנציני
סופלי וארנציני. צילום: מיכל מילרד

5. תחנה חמישית – Leopoldo infante caffè – Via Toledo, 8

זמן לעצור לקפה ומשהו מושחת ומתוק. מה להזמין? אז נכון הוויטרינה של הקונדיטוריה מעוררת לכם את כל בלוטות הטעם אבל תזכרו, עוד לא הפסקתם לאכול אז תשאירו לכם מקום.

מה להזמין – baba al rum – קינוח נאפוליטאני מסורתי (הצרפתים קוראים לו סברינה וטוענים לכתר) עשוי מבצק שמרים אוורירי שנתבל בסירופ סוכר עם פלחי הדר וקינמון ונתבל שוב ברום.

תוכלו למצוא אותה בגרסא הקלאסית שלה, אבל אני דווקא ממליצה לכם לנסות את גרסת הקינוח כוס. שכבות של קרם מושחת, שבינו מונחים להם חתיכות בבה אה רום ועליהם עוד שכבת קרם. תנסו את טעם תות העץ וקרם הווניל. ליד הבבה אה רום תזמינו לכם קינוח נאפוליטאני קלאסי נוסף הלא הוא הזפולה zeppola או בשמו בעברית, הפחזניה.
פחזניה שמנה עשירה במילוי קרם ווניל, מעט לימון ודובדבנים.

בחוץ יש להם מעין חצר קטנה ואחורית שתוכלו לשבת בה לנוח ולצבור קלוריות מחודשות. משם אחרי שנחתם קצת ונתתם לאוכל מעט לרדת. נמשיך הלאה במסע השחיתות והטעימות.

בבה אה רום בכוס
בבה אה רום בכוס. צילום: מיכל מילרד

6.תחנה שישית – Passione Di Sofì – Via Toledo, 206

אם התגעגעתם לאוכל מטוגן אין בעיה. את התחנה הזאת אסור לכם לפספס. באמצע הרחוב הראשי תמצאו שני שולחנות בחוץ ותור. זהו דוכן המטוגנים של סופי. אל תשכחו לטעום את הפיצה המטוגנת pizza fritta או בשמה ה pizzela. הפיצה מזכירה את הפריקאסה בביס הראשון. מעליה יצקו רוטב עגבניות טריות ומוצרלה די בופאלו.

7. תחנה שביעית – Gay Odin – Via Toledo, 214

כאן אתם נכנסים היישר לעולם השוקולד. חנות קטנה ומטריפה של משפחת שוקולטיירים שמייצרים שוקולד בוטיק משנת 1800. בחנות תוכלו להתפנק לכם על גלידת שוקולד, עוגות שוקולד, שיקים על בסיס שוקולד ועוד. אם אתם מכורי שוקולד כמוני תיקנו לכם הביתה את הממרח שוקולד ג'אנדויה שלהם.

8. תחנה שמינית Il Vero Bar del Professore-Piazza Trieste E Trento, 46

אם אתם בנאפולי ולא טעמתם את קפה אגוזי הלוז של הפרופסור, זה כמו שלא הייתם בעיר הזאת בכלל. זה הקפה הכי מפורסם בזכות האספרסו עם אגוזי הלוז שלהם, מתיקות עם מרירות. כן וגם פה יש תור. נכנסים, מזמינים ויוצאים חזרה לרחוב.

קפה אגוזי לוז בנאפולי
קפה אגוזי לוז שח הםרופסור בנאפולי. צילום: מיכל מילרד

9. תחנה תשיעית – Antica Pizza Fritta da Zia Esterina Sorbillo- Piazza Trieste E Trento, 53

מעבר לפיצה הנאפוליטאנית המפורסמת, נאפולי מפורסמת גם בגלל הקלצונה המטוגן שלה.

אז מה זה קלצונה? זהו בצק פיצה שממלאים אותו, סוגרים אותו לחצי סהר ומטגנים. תוכלו למצוא פה קלצונה עם קציצות של סבתא ורוטב עגבניות, קלצונה במילוי גבינת פרובולה (ממפחת הקצ'יוקאבאלו) עגבניות ופלפלים וכמובן פרושוטו מוצרלה. תנסו את הגבינה עם העגבניות והפלפלים.

פה הסבלנות משתלמת. עומדים בתור לקופה, משלמים ולוקחים מספר. הקלצונה נעשה בעבודת יד במקום לפי הזמנה.

זוכרים שהבטחתי לכם טיפ קטן להימנע מהתורים הארוכים לפיצריות המפורסמות? יופי. אז התחנה האחרונה שלכם בנאפולי רגע לפני שאתם עולים על הרכבת חזרה לרומא היא…

10. תחנה אחרונה – L' Antica Pizzeria Da Michele Via Cesare Sersale

הפיצה הכי מפורסמת בנאפולי. אם תגיעו בשעות בצהרים תצטרכו להמתין שעה ואפילו יותר בתור. הפיצרייה פתוחה ברציפות עד 23:00 ובין השעות 6 בערב ל-7 התור קטן לו משמעותית וזמן ההמתנה הוא רבע שעה.

בכניסה לפיצרייה תפגשו טאבון ענק על עצים. ובתפריט יש שתי פיצות וזהו. מרגריטה עם דאבל גבינת מוצרלה או מרינרה – רוטב עגבניות עשיר, שמן זית, שום ואורגנו מעל. לא טעיתי. אין עליה גבינה. הנאפוליטאנים קוראים לה פיצת האושר והרוגע.

אל תנסו לבקש תוספות ובמיוחד לא פיצה עם אננס. אחרת המלצרים לא יהססו לגרש אתכם מהמקום.

פיצה בנאפולי
פיצה ב da Michelle. צילום: מיכל מילרד

אז הסיור מסתיים כאן. כמובן שאחרי נאפולי לגמרי חייבים דיאטה. מקווה שהצלחתי על קצה המזלג לתת לכם לחוות את האוכל המקומי של העיר שאני מאוד אוהבת.

רוצים לסייר עם מיכל ברומא ולגלות את מקומות האוכל הכי שווים בעיר? הירשמו עכשיו

מה לאכול בנאפולי?

מאת אבי פוקס

נאפולי העיר, נודעת כעיר שהדעות לגביה חלוקות. חלקם אוהבים וחלקם לא…..אך בדבר אחד ישנה אחידות דעים – המטבח הנפוליטני. המטבח המיוחד שכולל תבשילים ומאפים , החל מהפיצות שנחשבות (ובצדק) לטובות בעולם. ובהמשך, מאכלי הרחוב, המאפים המתוקים והקפה המעולה – כל אלו מהווים את הבסיס לקונצנזוס.

בנאפולי, הביאו לכלל שלימות את המונח LA CUCCINA POVERA שמשמעו " המטבח של העניים". זו אמנות כשלעצמה המשלבת שימוש במרכיבים וחומרי גלם בסיסיים וזולים, אופייניים לאיזור – כגון ירקות עונתיים וירקות בכלל, כדי ליצור מאכלים ותבשילים נהדרים אשר משקפים את טעמיה של העיר ושל חבל קמפניה, המסורות העממיות ואופיים המיוחד של תושבי האיזור.

מכיוון, שבאמת אין באפשרותי להציג את כלל התבשילים והמאפים (מבחר כמעט אינסופי). בחרתי הפעם להתמקד ולהציג בפניכם חלק מהמטעמים אותם תפגשו, בבואכם לנאפולי.

אוכל בנאפולי
צילום: אבי פוקס

ה- CUOPPO (גביע)

גביע נייר מגולגל שאותו ממלאים בהמון כל-טוב. ובלבד, שיהיה מטוגן בשמן עמוק. כך ניתן למצוא גביעי נייר מוצעים במילוי דגים ופירות ים שונים,מוצרלה מטוגנת, קרוקטים מסוגים שונים ואפילו פרי הדר. חשוב לציין – שהטיגון מותיר את המוצרים יבשים מספיק ברמה שתאפשר טיול נינוח ברגל ולא משאיר אותנו עם אצבעות משומנות. (תשכחו מסכין ומזלג…)

ה- PIZZA FRITTA (מטוגנת)

נמצא אותה כמעט בכל פינה. כיסון עשוי מבצק פיצה ממולא בריקוטה,עגבניות, מוצרלה או תפוחי אדמה. (הגרסא המקומית לסמבוסק) כיסון כזה אף הוגש לביל קלינטון בעת ביקורו בעיר ב-1990.

ה- PANUOZZO

זהו שילוב בין הסנדביץ' לבין הפיצה. בנפולי ובמקומות נוספים בחבל קמפניה – נמצא גרסאות שונות ומקומיות של המאפה. הכנת ה -PANUOZZO מתחילה בבצק פיצה (לעיתים מקמח מלא) שאותו אופים בטבון עצים כלחם לכל דבר. לאחר האפייה כשהוא מוצא מהתנור, נמשח עליו רוטב (אופייני לכל איזור) והוא נשלח לאפייה נוספת כאשר עליו מוסיפים תוספות שונות: מוצרלה, פרוסות חצילים,עגבניות, ירקות ועוד, כיד הדמיון והטעם של האופים.

ה- FRITTI (מטוגנים)

אין מצב שאתם לא פוגשים אותם (כמעט בכל פינה) ואין מצב שבו אתם לא טועמים…. ניתן למצוא את ה- SUPPLI כדורי אורז מטוגנים. את ה- CROCCHE קרוקטים ממחית תפוחי אדמה. את ה- MELANZANE FRITTE פרוסות חצילים מטוגנות, או את ה- ZEPPULE נטיפי בצק פיצה עם אצות.

בגדול – הנפוליטנים מטגנים את הכול…..אחד החטיפים הידועים היא ה- FRITTANITA חטיפי בצק פיצה עם פרושוטו, אפונה, גבינת פרובולונה והכל מצופה ברוטב בשמל……יאממי!

ה- SFOGLIATELLE

אולי הכי חביב עלי באופן אישי. בצק ריחני ממולא בריקוטה, תפוזים מסוכרים ומאובק באבקת סוכר מעל… הספוליאטלה נמכרת במספר גרסאות מתוקות, אציין שתיים:

הראשונה – נקראת RICCIA (מסולסלת) נראית כזנבו של לובסטר,שכבות שכבות של דפי בצק אפויים.
השניה – נקראת FROLLA שנראית כלחמניה קטנה ועגולה, מבצק מעט יותר רך ובעלת קרום מעט יותר קשה, המתפצפץ בפה.

אוכל רחוב בנאפולי
צילום: אבי פוקס

אז, אל תגידו שלא ידעתם…..ועכשיו שאתם כבר יודעים – אתם גם חייבים לנסות ולטעום, ולהרגיש כמו המקומיים – בשמיים! (ואני מניח שאם תגידו שאני שלחתי אתכם אולי תקבלו גם הנחה…)

השאירו תגובה